WSH rekrutuje! Drzwi otwarte dostępne online

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza w swoje progi. Na studentów czeka wiele przeróżnych kierunków. Każdy może stać się tutaj rekinem biznesu.

– Rekrutacja jest otwarta i trwa do 30 września. Aktualnie można zapisać się na studia I stopnia licencjackie/inżynierskie i II stopnia magisterskie. Jeśli chodzi o te pierwsze, to do wyboru mamy takie kierunki, jak: zarządzanie, turystyka i rekreacja, finanse i rachunkowość, logistyka oraz informatyka. Dla osób, które chciałyby dołączyć do nas na studia magisterskie dostępne są dwa kierunki: zarządzanie, a także turystyka i rekreacja – mówi Mateusz Wróbel z biura rekrutacji Wyższej Szkoły Handlowej.

Mateusz studiuje zarządzanie w Wyższej Szkole Handlowej już cztery lata, jak mówi szukał swojej drogi i dzięki uczelni ją znalazł.

– Mimo że studiuję zarządzanie, to też nauczyłem się trochę z dziedziny księgowości i teraz mnie nikt nie oszuka. Mam podstawy z marketingu, a także z zarządzania ludźmi, więc wszystko, co jest najważniejsze przy prowadzeniu własnego biznesu – mówi Mateusz Krupa, przewodniczący Samorządu Studenckiego w WSH.

Dzięki Wyższej Szkole Handlowej, zajęciom i wykładowcom, Mateusz poszerza swoje horyzonty.

– Zawsze chciałem być niezależny i mieć swoją firmę, a ta uczelnia jest praktyczna i pozwala mi się tego wszystkiego nauczyć – dodaje Mateusz Krupa.

W WSH trwały „Drzwi Otwarte”. Tak to wyglądało od kuchni, a tak na ekranach telefonów.

– W tym roku „Drzwi Otwarte” miały inną formułę niż zazwyczaj. Chcieliśmy przedstawić sylwetki naszych wykładowców, ale również pokazać, jak będą mniej więcej wyglądały wykłady – mówi Magdalena Popielarczyk, kierownik działu marketingu w WSH.

Rozmowy i wykłady z tego wydarzenia są dostępne między innymi na Facebooku Wyższej Szkoły Handlowej. Na uczelni działa także biuro karier, które wspiera studentów w wyborze drogi zawodowej.

– W biurze karier nowi studenci, którzy przychodzą, mogą zyskać wsparcie w zakresie poszukiwania praktyk, informację, jak wyglądają takie praktyki i cały system, a więc wspieramy tych studentów – mówi Kamila Pihur, biuro karier w WSH.

– W biurze karier pomagamy także w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Staramy się stworzyć jak najlepsze CV wraz ze studentem, aby potem mógł znaleźć wymarzoną pracę – zaznacza Ludmiła Majewska, biuro karier w WSH.

Procedura rekrutacyjna w WSH jest prosta.

Wchodzimy na naszą stronę internetową. Tam dostępna jest lista dokumentów, które trzeba złożyć u nas w biurze rekrutacji, a także lista kierunków z opisami – dodaje Mateusz Wróbel.

Jeżeli już taka osoba zostanie studentem WSH, to będzie mogła wyjechać na wymianę studencką w ramach programu Erasmus.

– Mamy 42 uczelnie partnerskie, a więc kierunków do wyboru jest dużo. Są to uczelnie we wszystkich krajach europejskich, a także mamy Turcję. Wystarczy się dobrze uczyć, znać angielski i mieć pozytywne nastawienie, aby gdzieś wyjechać – mówi Paulina Graczyk, koordynator programu Erasmus w WSH.

Już w październiku można się starać o wyjazd w ramach programu Erasmus. Rekrutacja w Wyższej Szkole Handlowej trwa do końca września.

– Zapraszamy wszystkich do rekrutacji. Czekać też będą na przyszłych studentów konkursu i niespodzianki związane z 25-leciem Wyższej Szkoły Handlowej – dodaje Magdalena Popielarczyk.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy