WSH. Turystyka i uczelnia w symbiozie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyższa Szkoła Handlowa od wielu lat współpracuje z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Korzyści wynikające z tego porozumienia są obustronne, dzięki współpracy studenci mogą odbyć praktyki w Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

– Dolnośląska Organizacja Turystyczna zajmuje się promowanie i wizerunkiem Dolnego Śląska wśród turystów, więc z jednej strony my, dzięki temu, mamy kontakt z biznesem turystycznym, mamy wsparcie różnego typu pracowników biznesu turystycznego, ekspertów – mówi dr Izabela Gruszka, kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji WSH.

A z drugiej strony, dzięki Wyższej Szkole Handlowej Dolnośląska Organizacja Turystyczna ma zaplecze naukowe.

– Wyższa Szkoła Handlowa jest naszym partnerem naukowym od wielu lat, bardzo miło nam się współpracuje i często wspieramy się merytorycznie przy promocji turystki – podkreślał Jakub Feiga, Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Wyższa Szkoła Handlowa była współorganizatorem konferencji z okazji 20-lecia Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, gdzie zostało pokazane to, jak ta organizacja działała w ostatnich latach.

– Członkowie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej mogą być dumni z tego, czego dokonali, bo organizacja może zaliczyć ten czas do udanych – mówi Paweł Wybierała, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Dzięki takiej możliwości i współpracy studenci mogą się nauczyć czegoś za darmo, a także odbyć praktyki w różnych organizacjach turystycznych.

– Dla studentów, to jest ten wymiar praktyczny nauki. Żacy mają kontakt z biznesem turystycznym, widzą co się dzieję, mogą również śledzić trendy – dodaje dr Izabela Gruszka, kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji WSH.

Na konferencje online zostali zaproszeni międzynarodowi goście – profesor Tamara Ratz, która opowiedziała, jak Węgrzy współpracują z branżą turystyczną, aby promować kraj.

– Taka broszura daje różne możliwości odwiedzającym na to, co powinni zobaczyć i nie są to najbardziej popularne miejsca w Budapeszcie – mówi prof. Tamara Ratz, Kodolányi János University.

Wyższa Szkoła Handlowa tworzy także wraz z DOT-em projekty naukowe między innymi analizę potrzeb szkoleniowych w branży turystycznej na Dolnym Śląsku. WSH ma także już kolejne pomysły na badania i projekty.
 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy