Wrocławski Park Technologiczny łączy siły z instytucjami otoczenia biznesu, funduszami inwestycyjnymi, administracją rządową i samorządową po to, żeby zapewnić przedsiębiorcy przestrzeń, w której będzie mógł uzyskać w jednym miejscu wszystkie informacje dotyczące możliwości rozwoju i finansowania swojej działalności.
- – Jak rozpocząć biznes, gdzie znaleźć fundusze, gdzie znaleźć pieniądze inwestycyjne, gdzie znaleźć pieniądze unijne, jak sobie z tym wszystkim poradzić? W tej chwili przedsiębiorca musi chodzić od drzwi do drzwi i szukać tej informacji samodzielnie. Postanowiliśmy rozpocząć – świetny był odzew wszystkich instytucji, które się tym zajmują – proces, w którym to będzie ułatwione dla przedsiębiorcy – wyjaśnia Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.
- – Często przedsiębiorcy nie wiedzą, gdzie znaleźć informację i w związku z tym, duże czasu jest marnowane na szukanie właściwego źródła. W momencie, w którym oferujemy tego rodzaju usługę, na pewno samo rozpoczęcie procesu i wiedza już na starcie co mogę zgłosić, w jaki sposób, gdzie powinien się udać, z czyjej pomocy skorzystać, jest niezwykle cenna – dodaje Piotr Zakrzewski, zastępca prezesa Urzędu Patentowego RP.
Przedsiębiorca może zadzwonić lub przyjść do Strefy Informacji Biznesowej i tam dowiedzieć się wszystkiego na miejscu.
- – Postaramy się, żeby ta informacja była w jednym miejscu, żeby jak najwięcej mógł się dowiedzieć i dostać tego wsparcia takiego faktycznego. Tutaj będzie pomoc punktu Unii Europejskiej przez fundusze inwestycyjne, przez instytucje, które zarówno państwo, jak i samorząd powołały do wspierania przedsiębiorczości, po usługi Parku Technologicznego. Chcieliśmy, żeby w jednym miejscu przedsiębiorca całe to wsparcie mógł dostać. To pomoc zarówno dla przedsiębiorcy startującego, jak i takiego, który od lat prowadzi swoją działalność – podkreśla Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.
- – Udział Urzędu Patentowego, który już de facto zaistniał, polega na umawianiu i przeprowadzaniu dedykowanych spotkań dla osób zgłaszających się do Wrocławskiego Parku Technologicznego. Sam proces komercjalizacji transferu technologii, opracowywania nowych technologii, zakłada także bardzo istotne miejsce ochrony własności intelektualnej – mówi Piotr Zakrzewski, zastępca prezesa Urzędu Patentowego RP.
- – Wszystkim nam zależy na tym, żeby biznes w Polsce przetrwał, rozwijał się i miał jak największe szanse konkurować z biznesem zachodnim. To jest bardzo trudne. Bardzo trudno konkuruje się z często nieograniczonymi środkami kapitału międzynarodowego – podsumowuje Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.
Pomoc dla każdego przedsiębiorcy jest darmowa.