Wspieraj seniora. Serce w trudnym czasie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Młodzi, o wielkich sercach, chętni do pomocy - to wolontariusze, którzy pomagają seniorom w ramach akcji Wspieraj Seniora. Robią zakupy, wykupują recepty lub przychodzą na krótką rozmowę. Historia każdego z nich zaczęła się zupełnie inaczej, ale połączyła ich chęć pomagania.

– Moja przygoda zaczęła się pod koniec listopada. W mediach społecznościowych znalazłem informacje o takiej formie pomocy. Zadzwoniłem na infolinię, wypełniłem formularz i pomagam teraz starszej kobiecie. Czasami też jeszcze innej osobie – mówi Marcin Chruściel, wolontariusz.

– Ja pomagam czterem osobom. Są to ludzie starsi ze schorzeniami i urazami – dodaje Robert Wysocki, wolontariusz.

Magdalenie Kowalczyk wolontariat zawsze był bliski. Pandemia COVID-19 sprawiła, że kolejny pomysł niesienia pomocy stał się faktem. Magdalena jest współautorką grupy na Facebooku – Pogotowie sąsiedzkie. Początkowo grupa miała działać tylko na terenie wrocławskiego Oporowa. Z czasem zgłoszeń było coraz więcej. Dziś grupa łączy blisku 200 wolontariuszy.

Współpracujemy z WCRS-em, bo to oni bezpośrednio mają kontakt z seniorami. Potem zgłoszenia trafiają do nas – opowiada Magdalenie Kowalczyk, wolontariuszka.

Każdy wolontariusz przyznaje, że taka forma pomocy daje wiele satysfakcji, ale to nie jedyna wartość dodana.

– Forma kontaktu przede wszystkim. W czasie pandemii chyba każdy z nas cierpi na niedobór takich relacji – wyjaśnia wolontariusz.

– Poczucie, że możemy się na coś przydać i zobaczyć uśmiech na twarzach tych osób. Czasem nam – młodym jest trudno, a co dopiero im – dodaje wolontariusz.

Dlaczego w ogóle zaczęli?

– Jestem związany z Wrocławiem i chciałem pomóc ludziom z lokalnej wspólnoty – wyjaśnia wolontariusz.

Kieruję się powiedzeniem, że poszukując siebie, warto zatracić się w pomaganiu innym – dodaje wolontariuszka.

– Kiedyś te osoby walczyły za ten kraj, teraz są w trudnej sytuacji i to na nas młodych ciąży ta odpowiedzialność za nich – podsumowuje wolontariusz.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy