Programy Echo24

Wspólnie.eu

wspólnie.eu to ogólnoeuropejska społeczność, która wspiera aktywny udział w demokracji. W ramach publicystycznego programu Telewizji Echo24 dowiemy się więcej o osobach podejmujących działania na rzecz lepszej przyszłości Unii Europejskiej. Niezależnie od tego, czy chodzi o zaangażowanie w życie polityczne, czy pomoc w promowaniu znaczenia głosowania – wspólnie możemy pomóc demokracji odgrywać należną jej rolę w Unii Europejskiej.

Najnowsze odcinki

Wspolnie_eu odc. 19

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Obywatele Unii Europejskiej będą wybierać europarlamentarzystów. Znamy już datę wyborów. O zasadach eurowyborów, wartościach jakie daje bycie w Unii oraz …

Wspólnie EU odc.18

W tym odcinku Wspólnie.eu mówimy o równości płac bez względu na płeć, a także o jawności wynagrodzeń, czyli tematy, którymi Parlament Europejski zajmował się w ostatnim czasie. W programie mówimy także o nagrodzie filmowej Lux oraz zbliżającym się Dnia Europy oraz atrakcjach z tym związanych.

Wspólnie EU odc. 17

W najnowszym odcinku Wspólnie.eu mówimy o Dniu Woli, czyli białoruskim Dniu Wolności i zorganizowanej z tej okazji debacie, a także o sytuacji w Gruzji. Ważnym tematem jest także wspólny rynek europejski, który ma już trzydzieści lat.

Wspólnie.eu odc. 16

Rok wojny w Ukrainie i jak Unia Europejska odnalazła się w trudnej dla obywateli sytuacji – to temat drugiego w tym roku odcinka programu Wspólnie.eu. Rozmawiamy także o Europejskiej Szkole Otwartości i działaniach jakie są podejmowane, aby kształcić tych, którzy później uczą młodzież wartości europejskich.

Wspólnie.eu odc. 15

Transformacja cyfrowa, energetyka odnawialna i migracja, a także prawa pracownicze i gospodarka w obiegu zamkniętym – to priorytety Parlamentu Europejskiego na 2023 rok. W tym roku dużą uwagę przykładać się będzie także do promowania aktywności obywatelskiej oraz demokracji i zachęcania Europejczyków do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędę się za półtora roku. W tym odcinku programu „Wspólnie.eu” rozmawiamy o planach na 2023 rok i kontynuacji już rozpoczętych projektów. Gościem programu jest Leszek Gaś dyrektor biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

Wspólnie.eu odc. 14

To wydanie programu „Wspólnie.eu” poświęciliśmy podsumowaniu najważniejszych wydarzeń roku 2022. Rozmawiamy z Leszkiem Gasiem, dyrektorem Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu o kluczowych tematach poruszanych w ostatnim czasie przez Parlament oraz o działaniach prowadzonych przez Biuro.

Wspólnie EU odc. 13

Ten odcinek programu „Wspólnie.eu” poświęcimy przede wszystkim “Orędziu o stanie Unii” wygłoszonemu 14 września 2022 r. przez szefową Komisji Europejskiej Ursule von der Leyen. Program tradycyjnie poprowadzą Leszek Gaś, dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Wspólnie EU – odc. 12

Jakie wyzwania i plany stoją przed Unią w najbliższym czasie? Próbą odpowiedzi na to pytanie jest dyskusja Pawła Czumy redaktora naczelnego Telewizji Echo 24 z z Leszkiem Gasiem dyrektorem biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz z Bartłomiejem Potockim dyrektorem Instytutu Praw Migrantów. W programie poruszone są między innymi tematy dotyczące debaty na temat płacy minimalnej w krajach Unii Europejskiej, dezinformacji związanej z premierką Finlandii, a także programu edukacyjnego dla
osób, które przyjechały do Polski z Ukrainy. Projekt ma na celu edukację europejską, czyli poszerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej.

Wspólnie EU odc. 11 – Pół roku za nami

W dzisiejszym programie wspólnie.eu wraz z dyrektorem Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Leszkiem Gasiem podsumowujemy pierwsze półrocze działalności Biura. Przypominamy odbywające się w tym czasie debaty, uroczystości i działania na rzecz uchodźców z objętych wojną terenów Ukrainy. Wskazujemy na najważniejsze projekty i wyzwania stojące przed Biurem. Program prowadzi redaktor naczelny Telewizji Echo24 Paweł Czuma.

Wspólnie EU odc. 10

Nasz dzisiejszy program Wspólnie.eu rozpoczęliśmy od felietonu Agaty Sibilak poświęconego zagadnieniom elektromobilności z wrocławskiego punktu widzenia. Nie da się jednak ukryć, że potężnym impulsem do rozwoju elektromobilności są decyzje polityczne na poziomie Unii Europejskiej, w tym Parlamentu Europejskiego. Te decyzje podyktowane są obawami o stan środowiska, a dokładnie o grożącą nam wszystkim katastrofę klimatyczną. O tym, a także o kryzysie energetycznym, Krajowym Planie Odbudowy oraz o katastrofalnej w tym zakresie polityce rządzącego PiSZ rozmawiamy z Leszkiem Gasiem, dyrektorem Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Program prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.