Wspomnienie Elvisa Presleya w Muzycznym Klubie Seniora i Juniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Klubie Seniora i Juniora odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Elvisa Presleya. W trakcie, którego uczestnicy między innymi mogli usłyszeć znane piosenki tego artysty oraz zapoznać się z jego biografią.

Chcieliśmy stworzyć taki cykl spotkań dla starszych i dla młodszych. Dla wszystkich osób, dla których muzyka jest nieodłącznym elementem dnia codziennego. W trakcie comiesięcznych spotkań będziemy poznawać różne gatunki muzyczne, będziemy prezentować różne ikony muzyki rozrywkowej. Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest Elvisowi, czyli Królowi Rock and Rolla. Kolejne będą dotyczyły innych gatunków muzycznych na przykład bluesa, czy też muzyki klasycznej – mówi Kamila Polańska, Muzyczny Klub Seniora i Juniora, WCRS.

Klub działa od czerwca tego roku i cieszy się dużą popularnością wśród miłośników muzyki i dobre zabawy. Pierwsze spotkanie odbyło się online, ale tym razem uczestnicy mieli okazję spotkać się na żywo.

Pierwsze spotkanie odbyło się online, przez co nie wszyscy mogli uczestniczyć, ale i tak spotkało się ono z bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno seniorzy jak i juniorzy byli zadowolenie. Mogliśmy powspominać wspaniałe przeboje Czesława Niemena – dodaje Kamila Polańska.

Uwielbiam muzykę, no może oprócz heavy metalu, bo to nie moje pokolenie, ale tak to uwielbiam muzykę poważną, klasyczną. Nie powinniśmy siedzieć w domu, takie spotkania nas rozwijają, są to nie tylko kontakty, co najważniejsze, z muzyką, ale i z innymi ludźmi – mówi Krystyna Seta, wrocławska seniorka.

W trakcie spotkania znane utwory Elvisa Presleya można było usłyszeć w wykonaniu gości specjalnych: Tomasza Krajewskiego i Bartka Ziętary.

Zazwyczaj się śpiewa czy w teatrze, czy na koncertach, a tutaj śpiewamy dla takich ludzi, którzy nie zawsze mogą przyjść na koncerty, nie zawsze ich stać na bilet. Poza tym oni tutaj fajnie się integrują, fajnie reagują. Z Bartkiem zresztą jesteśmy członkami zespołu „Gentlemen’s Jazz” i często robimy takie rzeczy niekonwencjonalne – mówi Tomasz Krajewski, artysta.

Fajnie, kiedy mamy okazję razem grać, a z Tomaszem często grywamy. Miło również sprawić komuś radość, występując – mówi Bartek Ziętara, pianista.

– Muzyka jest czymś, co łączy pokolenia. My również utożsamiamy się z tym hasłem, w związku z tym piosenki, które słuchamy pozwalają nam wspominać miłe nam wydarzenia, doświadczenia. Muzyka jest nośnikiem emocji – uzupełnia Kamila Polańska, Muzyczny Klub Seniora i Juniora, WCRS.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy