WSSE: II Strefowe Targi Pracy w Wałbrzychu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Wałbrzychu odbyły się Strefowe Targi Pracy, które zostały zorganizowane przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną Invest Park. Tym razem była to już druga edycja tego wydarzenia, w ramach którego swoją ofertę przedstawiło 23 wystawców.

To są drugie targi pracy realizowane właśnie między innymi w Wałbrzychu, gdzie jest epicentrum Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bardzo mocno nam zależy na tym, żeby tutaj dla lokalnego rynku organizować jak najwięcej takich przedsięwzięć, które umożliwiają pozyskanie pracy – mówi Waldemar Brykalski, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W ramach tegorocznych Strefowych Targów Pracy w Wałbrzychu mieszkańcy mogli się zapoznać z ponad 150 ofertami pracy. Na targach byli obecni między innymi przedstawiciele branży medycznej, przemysłowej, spożywczej, instytucji państwowych i samorządowych, motoryzacyjnej, jak również służb mundurowych.

Zachęcamy przyszłych adeptów, żeby wstąpili do naszej formacji, jaką jest policja. Praca w policji jest pracą bardzo atrakcyjną. Myślę, że z kilku względów. Może ta najważniejsza kwestia to jest to, że mamy bezpośredni kontakt z obywatelem. Nie ma dwóch takich samych dni podczas służby. Na pewno kolejnym atutem są zarobki. Nowo wstępujący policjant teraz po tych podwyżkach, które mamy tutaj otrzymać, będzie zarabiał około 6 tysięcy złotych na rękę. Żeby zostać policjantem, między innymi trzeba być obywatelem Polski, nie być karanym, mieć wykształcenie minimum średnie – mówi asp. Paweł Łabuda, Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Przede wszystkim poszukujemy pracowników produkcyjnych, czyli operatorów procesu produkcyjnego. Mamy wiele działów produkcyjnych wewnątrz naszej firmy, czy to odlewnia, obróbka mechaniczna, lakiernia i jeszcze mnóstwo innych. Głównie szukamy tych pracowników produkcyjnych, ale mamy też oferty skierowane do pracowników administracyjnych, czy takie bardziej już techniczne, jak technolog na przykład w dziale odlewni. Mamy dwa zakłady w Wałbrzychu, ale też w Jelczu-Laskowicach. Więc szukamy pracowników do jednego zakładu, który jest przy ulicy Orkana i do drugiego, który jest przy ulicy Wrocławskiej – mówi Fabian Antas, RONAL Polska Sp. z o.o.

Jesteśmy jednym z największych światowych producentów wymienników ciepła. Poszukujemy inżynierów, konstruktorów, technologów, pracowników produkcyjnych, w tym ślusarzy, spawaczy, elektryków, poszukujemy elektromechaników, specjalistów jakości – mówi Anna Kott, dyrektorka ds. personalnych, Kelvion Sp. z o.o.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli między innymi skonsultować się z doradcami zawodowymi, uzyskać wsparcie w przygotowaniu CV lub też uzyskać informacje na temat funduszy europejskich. 

Udzielamy ogólnych informacji właściwie z każdego zakresu dotyczących funduszy europejskich. Zarówno osoba fizyczna, jak również przedsiębiorca może dowiedzieć się u nas, na co może pozyskać środki. Już z dzisiejszego doświadczenia możemy powiedzieć, że najczęściej są to pytania dotyczące środków na założenie działalności gospodarczej. Dla przedsiębiorców udzielamy również informacji, na co mogą pozyskać, jakie inwestycje są finansowane – mówi Gabriela Miszczak, Punk Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze.

Na pewno targi pracy są potrzebne u nas dla młodych ludzi, ponieważ tej pracy u nas w mieście w Wałbrzychu brakuje. Przede wszystkim dla młodych osób i wykształconych. Tak że takie targi pracy na pewno bardzo potrzebne i przydatne – mówi mieszkanka Wałbrzycha. 

Nie brakuje ofert pracy. Ten rok przede wszystkim skupiamy na tym, żeby dostępna praca była też dla osób przede wszystkim umysłowych. Żeby dzisiaj te zanikające zawody miały szansę ponownie zaistnieć. No i oczywiście, żeby rozwojowi technologicznemu sprostać i poszukiwać już też pracowników na potrzeby technologii cyfrowych – mówi Waldemar Brykalski, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zobacz również

Najbliższe dni przyniosą ulewne opady deszczu, zwłaszcza w południowej Polsce. Istnieje realne zagrożenie pojawienia się lokalnych powodzi – poinformowało IMGW. Jak podkreślił instytut, ma to związek z wpływem Niżu Genueńskiego o nazwie Boris.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy