WSSE: otwarto nową halę przemysłową

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Wałbrzychu odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali przemysłowej, która została wybudowana przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Warto zaznaczyć, że ta inwestycja jest kluczowa nie tylko dla rozwoju regionu wałbrzyskiego, ale i daleko poza jego granicami, ponieważ ostatecznie w ramach większego projektu ma powstać 7 takich hal. Będą zlokalizowane na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz w Wielkopolsce.

Cieszymy się, że otwarcie hali przypada właśnie w tak ważnym dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej roku. Obchodzimy 25-lecie WSSE w Wałbrzychu, ale nie tylko w subregionie wałbrzyskim, także na Opolszczyźnie, w Wielkopolsce. Cieszymy się, że w tym roku otwieramy pierwszą z siedmiu hal, które w najbliższej przeszłości będziemy chcieli otworzyć – mówi Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pierwsza z siedmiu hal powstała przy ul. Villardczyków 17 w Wałbrzychu. Ma 6 000 metrów kwadratowych i kosztowała prawie 15 mln zł. Taka lokalizacja znacznie wpłynie na rozwój miasta-siedziby Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz na miejscowości znajdujące się wokół niego. Wewnątrz hali jest przestrzeń biurowa, a w przyszłości powstanie centrum szkoleniowe.

Ale to jest tylko 1/7 całego projektu. Na Dolnym Śląsku, na południu, powstanie 7 takich hal o podobnej specyfikacji jak ta, w której dzisiaj jesteśmy. Między innymi te hale powstaną w Ząbkowicach Śląskich, ale również w Brzegu, w Nysie i Jaworzynie. Jest to naprawdę duży projekt – mówi Marcin Gwóźdź, poseł na Sejm RP.

Ta hala jak wynika z zapewnień już wkrótce powinna znaleźć najemców, którzy będą tutaj prowadzić działalność gospodarczą, będą tworzyć nowe miejsca pracy. W oczywisty sposób spowoduje to konkurowanie przedsiębiorców o pracowników, których jest mało, więc mamy nadzieję, że w naturalny sposób też będą polepszały się warunki pracy tutaj w Wałbrzyskiej Specjalnej strefie Ekonomicznej. Uznajemy, że jest to kolejny krok w tym wyrównywaniu szans pomiędzy południem a północą województwa – mówi Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Wiemy o tym, że jest dużo inwestorów, którzy na terenie samej strefy, na pograniczu, na działkach i gruntach przyległych w najbliższych miesiącach, będą inwestować w odnawialne źródła energii. To są duże farmy fotowoltaiczne, to także kwestia magazynowania energii, rozwój technologii wodorowych. Mam nadzieję, że obecność przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli administracji rządowej oraz samorządowej doprowadzi do połączenia tych starań, wysiłków i to miejsce zaowocuje najlepszymi rozwiązaniami,  jeżeli chodzi o przedsiębiorczość i nowe technologie – mówi Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska RP.

Zdaniem samorządowców, tego typu inwestycje zachowują dynamikę rozwoju gospodarczego na terenie całego kraju. Przewagą tego typu hal jest to, że są one już gotowe, a więc odpowiadają na zapotrzebowanie inwestorów.

Hala jest już w 80% wynajęta, więc nie musimy się martwić o to, że ten obiekt będzie stał pusty. Widzimy bardzo duże zainteresowanie, więc myślę, że w najbliższych tygodniach będziemy mogli pochwalić się tym, że w zasadzie obiekt jest w 100% zagospodarowany – dodaje Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Niebawem ruszy budowa kolejnych hal.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy