WSSE: w Ząbkowicach Śląskich powstaje Lokalne Centrum Biznesu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przy ul. Cukrowniczej 8 w Ząbkowicach Śląskich powstaje nowa hala przemysłowo-magazynowa w ramach budowy Lokalnego Centrum Biznesu. Jest to inwestycja Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Symboliczna łopata została wbita 3 października bieżącego roku, a całość ma być zakończona w czerwcu 2023 roku.

Ząbkowice Śląskie kojarzą nam się przede wszystkim ze wspaniałym miastem i obszarem turystycznym. Mam nadzieję, że znajdą tutaj miejsce nowi przedsiębiorcy, że będziemy mogli jako Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z przedsiębiorcami rozwijać biznes w tym subregionie – mówi Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obecnie jesteśmy po wykonaniu makroniwelacji. Na terenie wykopano i przemieszczono około 10 tys. metrów sześciennych ziemi i przygotowywano place pod montaż hali. W tej chwili mamy wykonane podbudowy pod stopy fundamentowe hali, które będą montowane już w przyszłym tygodniu – mówi Marek Pasek, wykonawca, konsorcjum PBO Śląsk i PW Pasek.

Będzie to hala o łącznej powierzchni około 5 tys. metrów kwadratowych i zostanie podzielona na cztery sektory, będzie miała również panele fotowoltaiczne, które będą produkować energię elektryczną. 

Planujemy przed zimą aby cała konstrukcja hali już była gotowa, postawiona, żeby można było później montować ściany warstwowe i robić dach oraz oczywiście wszystkie prace wykończeniowe wewnątrz hali. Dodatkowo będą jeszcze dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych i cała infrastruktura zewnętrzna – mówi Marek Pasek.

Prowadzimy pierwsze rozmowy z najemcami. Jest duże zainteresowanie, więc nie martwię się, że hala nie będzie pracowała. Jestem przekonany, że hala będzie żyła, będzie przepełniona biznesem i wiele dobrych rzeczy tutaj się wydarzy – mówi Piotr Wojtyczka.

Koszt tej inwestycji to prawie 23 mln zł.

Zobacz również

Pod koniec listopada bieżącego roku w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że wrocławska firma Neonet S.A., która działa na rynku już od ponad 20 lat i ma po całej Polsce sieć sklepów, które zajmują się sprzedażą głównie sprzętu AGD, ogłosiła upadłość. W związku z tym, głównie ze strony klientów, zaczęły pojawiać się pytania czy rzeczywiście to jest prawda. Dlatego postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie Neonet S.A.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy