„Wybiła 17” – samorząd UWr rusza z nowym cyklem spotkań

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Wybiła 17” na Uniwersytecie Wrocławskim. Samorząd studentów rozpoczyna cykl spotkań z ludźmi kultury, show-biznesu, mediów i polityki. Gościnią pierwszego spotkaniem, które odbędzie się w czwartek 23 marca będzie Aleksandra Kurzak, śpiewaczka operowa.

Tak naprawdę „Wybiła 17” to jest taka reaktywacja cyklu, który kiedyś już był. Kiedyś – przed pandemią – mieliśmy cykl, który nazywał się „Zróbmy sobie wykład”. Przez pandemię niestety zaprzestaliśmy, bo nie było możliwości. Teraz ruszamy z tym cyklem „Wybiła 17”, który będzie miał podobną strukturę. Chcemy po prostu zaprosić różne osoby ze świata biznesu, popkultury, nauki, aby umożliwić studentom przede wszystkim, ale też innym osobom, możliwość spotkania się z taką osobą, porozmawiania i poznania jej świata – mówi Karolina Mazanka, samorząd studencki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na pierwszym spotkaniu, które odbędzie 23 marca, będzie Aleksandra Kurzak, śpiewaczka operowa, która ma całkiem udaną karierę. Występowała na scenie polskiej i zagranicznej. Wyszło podczas burzy mózgów, że dobrze byłoby zaprosić kogoś ze świata muzyki i jej imię przewinęło się w rozmowie. Skontaktowaliśmy się i pani Aleksandra była bardzo chętna do współpracy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w budynku biotechnologii na Placu Grunwaldzkim – mówi Michalina Gniady, samorząd studencki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Myślę, że z rozwojem tego cyklu będziemy też słuchać tego, czego oczekują osoby, które będą przychodzić na te spotkania – mówi Karolina Mazanka, samorząd studencki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Planujemy mieć spotkania z różnymi osobami średnio raz w miesiącu, ale to może się bardzo różnić, ponieważ to są jednak osoby, które mają napięty grafiki i różne rzeczy mogą wpadać, wypadać i to nie jest do końca zależne od nas – mówi Michalina Gniady, samorząd studencki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Samorząd Studencki Uniwersytetu Wrocławskiego na razie nie zdradza, kto będzie następnym prelegentem podczas cyklu „Wybiła 17”. Spotkania będą otwarte dla wszystkich, nie tylko studentów uczelni.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy