Wybory rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Jak przebiegają?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Uniwersytecie Wrocławskim odbyła się debata kandydatów na rektora. Wydarzenie było otwarte. Mogła w nim wziąć udział cała społeczność akademicka. Taka debata jest ważnym elementem kampanii wyborczej kandydatów na rektora. Na jej podstawie już w najbliższy piątek 22 marca elektorzy wybiorą swojego kandydata na rektora uczelni.

Cały proces wyborczy jest dosyć długi, ponieważ zaczyna się on od wyboru elektorów. To są osoby, których jest 200 i te osoby zdecydują o wyborze rektora. Tych elektorów wybiera się na wydziałach, w poszczególnych jednostkach administracyjnych, wybierają go studenci, mają go też doktoranci – mówi Katarzyna Górowicz-Maćkiewicz, rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego.

W pierwszej części kampanii wyborczej elektorzy wskazali 8 osób, których widzieliby na funkcji rektora. Z pośród tych osób, 3 osoby zdecydowały się na start w tegorocznych wyborach rektora.

Jest to prof. Robert Olkiewicz, prof. Robert Wieczorek oraz prof. Marcin Wodziński. Ci trzej kandydaci starać się będą w piątek o wybór na kadencję 2024-2028 – mówi Katarzyna Górowicz-Maćkiewicz, rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Debata była również okazją do tego, aby osoby ze społeczności akademickiej Uniwersytetu Wrocławskiego mogły zadać swoje pytania kandydatom na rektora.

Każdy ma okazję zapoznać się z programami wyborczymi poszczególnych kandydatów i ocenić, który z nich jest najbardziej trafioną osobą na funkcję rektora – mówi Katarzyna Górowicz-Maćkiewicz, rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Osoba, która podczas wyborów rektora 22 marca zostanie wybrana, aby pełnić funkcję rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, rozpocznie swoją kadencję w październiku bieżącego roku. 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy