Wybory samorządowe 2024: jak wrocławianie oceniają sytuację miasta?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wybory samorządowe miały odbyć się jesienią, ale decyzją partii rządzącej, zostały przesunięte o pół roku. Najbliższe wybory samorządowe odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku. Wśród kandydatów na prezydenta Wrocławia, obok urzędującego Jacka Sutryka, wymienia się m.in. Mirosławę Stachowiak-Różecką, Krzysztofa Maja lub Michała Jarosa. My zapytaliśmy wrocławian, jak oceniają funkcjonowanie miasta i co ich zdaniem powinno się zmienić.

Chciałbym żeby prezydent Wrocławia bardziej zajął się tym miastem. Głównie chodzi o tory i tramwaje. Firmy, co robią te tory, dlatego że to nie jest możliwe, by co trzy lata trakcję zmieniać, bo to się wszystko zawala.

Brakuje zieleni moim zdaniem. Poza tym Wrocław oferuje wiele atrakcji, nawet maleństwom. Ścieżki rowerowe? Tutaj akurat jest już lepiej niż 10 lat temu, ale jest za mało miejsc, jeśli chodzi o żłobki i rehabilitacje.

Trochę mało zieleni… Wolałabym, żeby przy każdej ulicy było chociaż jedno drzewo. I chyba każdy narzeka na korki — jeszcze się taki geniusz nie znalazł, który by rozwiązał tę zagadkę.

Biorąc pod uwagę to, że nie ma miejsc parkingowych, czasami wolę zaparkować na rogatkach Wrocławia i dojechać komunikacją miejską, która też nie jest najlepszą opcją. Jeżeli chodzi o komunikację we Wrocławiu, to jest po prostu średnia. Jest przede wszystkim bardzo zatłoczona w godzinach szczytu. Trudno jest o miejsce siedzące, a jestem w ciąży, więc jest to dla mnie dodatkowy problem. Jeżeli chodzi o punktualność, autobusy i tramwaje często się spóźniają, często dochodzi do drobnych stłuczek, kolizji, więc moim zdaniem, ewidentnie jest coś nie tak.

Całkiem nieźle. Widać, że wszystko się zazielenia. Problemem są korki, ale to chyba bolączka całego kraju, a właściwie i cywilizacyjna. Należy tylko dbać i wywierać presję na władzę, żeby porządkowały to, bo to rzeczywiście nam przeszkadza, czyli kwestie ekologiczne, kwestie zielone. To jest chyba najważniejsze. Mamy chyba we Wrocławiu trochę szczęścia, jeżeli chodzi o władzę, na przestrzeni 30 lat, bo faktycznie mogły nam się zdarzyć gorsze władze. Kwestia samorządowa w zakresie antypisowskim jest tutaj, we Wrocławiu, mocniejsza. Opcja demokratyczna w dużych miastach bierze górę — tak sytuację miasta opisywali jego mieszkańcy.

W lipcu ubiegłego roku, Jacek Sutryk na naszej antenie zapowiedział start w kolejnych wyborach samorządowych.

— Jestem zaangażowany bardzo mocno w tę kadencję — dużo się dzieje, dużo zmieniamy. Bardzo trudny okres i chcę się mu poświęcić bez reszty. Jeśli zostanie ogłoszony termin wyborów, to od razu to potwierdzę. Mam dużą ochotę, by dokończyć ten dziesięcioletni program, na który umawiałem się z mieszkańcami mojego kochanego, rodzimego Wrocławia – mówił 18 lipca 2022 roku prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk w programie Czas dla Wrocławia. 

Zobacz również

6 i 7 grudnia Opera Wrocławska zaprasza widzów na wieczór choreografów „Żywioły 2”. Na scenie wystąpią tancerze baletu Opery Wrocławskiej i zaproszeni goście. Tym razem zobaczymy 12 kreacji, które zostały przygotowane przy współpracy z utalentowanymi kompozytorami z Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy