Wybory wewnętrzne w Platformie Obywatelskiej. Kto wygra?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
23 października ma być początkiem nowego etapu Platformy Obywatelskiej. To dzień wyborów wewnętrznych w PO. Na Dolnym Śląsku jest dwóch kandydatów na szefa regionu - obecny prezydent Wałbrzycha Roman Szełejem i poseł na Sejm RP Michał Jaros. Obaj kandydaci podkreślają, że mają plan i chcą poprowadzić Platformę do wygranej z Prawem i Sprawiedliwością w wyborach samorządowych.

Niedawno w wywiadzie Donald Tusk powiedział, że gdyby był Dolnoślązakiem, głosowałby na Romana Szełemeja.

Jego poparcie dla mnie ma niezwykłe znaczenie. Dla mnie, ale czy będzie miało dla wyborców w Platformie? Wierzę, że tak, bo to jest osoba, z której przyjściem, pojawiła się w środowiskach demokratycznych opozycji nadzieja – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i kandydat na przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku.

Donald Tusk jest jedynym kandydatem na przewodniczącego partii. Na Dolnym Śląsku wybór lidera regionu rozstrzygnie się między Romanem Szełemejem a Michałem Jarosem. Ten pierwszy ma poparcie wielu działaczy PO, w tym Grzegorza Schetyny.

Roman Szełemej jest symbolem politycznego sukcesu, bo wygrywa wybory w Wałbrzychu. Od 10 lat go zmienia. Wałbrzych jest innym miastem niż wtedy, kiedy zostawał prezydentem. Roman Szełem jest symbolem politycznej dobrej współpracy z samorządem i tymi, którzy są aktywni – podkreśla Grzegorze Schetyna.

Nowy przewodniczący PO w regionie zadecyduje między innymi o dalszej współpracy z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem. Przed nim przewodniczącym także wyzwanie dotyczące znalezienia pomysłu na odzyskanie władzy w sejmiku województwa, który jest współrządzony przez PiS i Bezpartyjnych Samorządowców. Obaj kandydaci na szefa regionu podkreślają, że mają pomysł na poprowadzenie Platformy do wygranej z PiSem w następnych wyborach.

Dzisiaj to połączenie sił i energii samorządowców, Platformy Obywatelskiej i innych środowisk w ramach wspólnej batalii o zachowanie demokracji, silny podmiotowy samorząd, o Polskę w Unii Europejskiej, o Polskę wolnego wyboru i wolnych mediów. To wymaga zaangażowania, dlatego zdecydowałem się podjąć to wyzwanie – zaznacza Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i kandydat na przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku.

Kandyduję między innymi dlatego że widzę szansę i możliwość zwycięstwo w wyborach parlamentarnych i samorządowych. Stawiam na trzy filary. Po pierwsze na ludzi Platformy. Po drugie na sprawną organizację. Po trzecie na wizję przyszłości. To wokół tych trzech spraw będę budował w przyszłości Platformę na Dolnym Śląsku – mówi Michał Jaros, poseł na Sejm RP i kandydat na przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku.

Do głosowania na przewodniczącego regionu uprawnieni są zarejestrowani członkowie partii, którzy regularnie opłacają składki. Wybory wewnętrzne w Platformie mają być początkiem nowego rozdziału partii i przygotowaniem PO do wyborów samorządowych.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy