Wyjątkowa gitara do wygrania! Można pomóc dzieciom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław łączy ludzi, a w szczególności łączy pasjonatów i miłośników muzyki. Podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa, do Wrocławia przyjeżdżają tysiące osób, aby wspólnie zagrać Hey Joe. Tegoroczny rekord zaplanowano na sobotę 19 czerwca, ale już teraz można wziąć udział w jednej z akcji i wygrać wyjątkową gitarę.

Wyjątkową, bo jedyną i niepowtarzalną. Wykonaną przez artystę Szymona Chwalisza, znanego twórcę woodstokowych gitar. Ta została przygotowana specjalnie na Gitarowy Rekord Guinnesa, który na stałe wpisał się we wrocławski kalendarz imprez.

W ubiegłym roku malowałem kota Wrocka, był to taki najciekawszy element całej grafiki razem z rynkiem wrocławskim. W tym roku wymyśliłem, że stworzę surrealistyczny most, gdyż Wrocław jest znany z mostów. Najbardziej znany Most Grunwaldzki przerobiłem na gitarowy most. Ja lubię takie surrealistyczne wizje, więc dla mnie przyjemnością jest malowanie w takim motywie – mówi Szymon Chwalisz, artysta.

Taka gitara, już druga, może trafić do miłośnika muzyki lub fana takich niezwykłych instrumentów, artystycznie pomalowanych. Jest dostępna dla każdego, kto weźmie udział w naszej akcji charytatywnej „Pomagamy REKORDowo” – dodaje Agnieszka Aleksandrowicz- Zdral, prezeska zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE.

A udział w takiej akcji jest bardzo prosty: wystarczy wpłacić 25 złotych na konto Fundacji ZOBACZ MNIE. Każdy, kto zdecyduje się to zrobić, ma szansę zostać właścicielem tak oryginalnej gitary. Zwycięzca zostanie wyłoniony 23 czerwca podczas losowania live, ale akcja trwa do niedzieli 20 czerwca.

Prace Szymona Chwalisza krążą po 50, 60, nawet 70 tysięcy złotych, a tutaj każdy za zaledwie 25 złotych ma szanse ją wygrać – podkreśla Agnieszka Aleksandrowicz- Zdral, prezeska zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE.

Pieniądze, które zostaną zebrane, fundacja przeznaczy na wsparcie swoich podopiecznych. Potrzeb jest dużo, a fundacja pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami. Fundacja ma pod swoimi skrzydłami ponad 100 podopiecznych.

Ta codzienność dzisiaj, jeszcze pandemiczna, jest szczególnie trudna dlatego, że wiele z terapii, rehabilitacji, a nawet ustalonych wcześniej terminów operacji uległo przesunięciu. Jesteśmy już dość długo pozamykani w domach, a osoby chore, szczególnie na przewlekłe i trudne choroby cierpią o wiele bardziej – mówi Agnieszka Aleksandrowicz- Zdral, prezeska zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE.

Stworzenie tak wyglądającej gitary nie jest proste, najpierw trzeba znaleźć pomysł, a to, jak mówi artysta, jest najtrudniejsze. Później to już kwestia kilku dni.

Jest to gitara Vintage, bardzo fajna, na trzech przestawkach. W ubiegłym roku zebraliśmy sporo pieniędzy dla fundacji i mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – dodaje Szymon Chwalisz, artysta.

Tegoroczny Gitarowy Rekord Guinnessa odbędzie się w podwójne formule: uczestnicy na wrocławskiej Pergoli i Ci, którzy połączą się zdalnie spróbują pobić rekord, który wynosi 7 998 gitar.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy