— Dziewięć dodatkowych punktów na Dolnym Śląsku uzupełni sieć populacyjnych punktów szczepień, które zadeklarowały możliwość podania preparatu również w domu pacjenta. Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień, potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach. W skali kraju powstało 117 dodatkowych, wyjazdowych punktów szczepień.
W powiatach: m. Legnica, legnickim, złotoryjskim, jaworskim, polkowickim, głogowskim i lubińskim do pacjentówbędą jeździły dwa zespoły z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu i Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni zapewnią po jednym zespole obsługującym powiaty: m. Jelenia Góra, karkonoski, kamiennogórski, zgorzelecki, bolesławiecki, lubański oraz lwówecki. Powiaty: m. Wałbrzych, wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki, a także kłodzki zabezpieczać będą zespoły z Uzdrowiska Szczawno-Jedlina i Centrum Medycznego Salus.
Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu przygotowało trzy zespoły wyjazdowe: dwa z nich będą miały pod opieką powiaty: m. Wrocław, wrocławski, średzki, strzeliński i oławski a jeden będzie wyjeżdżał do pacjentów z powiatów: wołowskiego, milickiego, trzebnickiego, oleśnickiego i górowskiego. Pacjenci lub ich rodziny muszą się zgłosić do POZ. Lekarze stamtąd będą wstępnie kwalifikować chorych, a potem zespoły wyjazdowe podawać szczepionki – mówi Jerzy Pilarski, z-ca dyrektora NFZ we Wrocławiu
— Wyjazdowe punkty szczepień pojadą do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. To tak zwani pacjenci leżący. Punkty wyjazdowe uzupełniły sieć punktów populacyjnych, które mają zespoły mobilne, gotowe do szczepienia pacjentów w miejscu zamieszkania. Punkty wyjazdowe nie będą zatem zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, a wspierać ich pracę – wyjaśnia Kamil Woźniak, pełnomocnik wojewody dolnośląskiego ds. szczepień.