Wyjazdowe punkty szczepień na Covid-19

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów którzy, ze względu na stan zdrowia, nie mogą być przetransportowani do punktu stacjonarnego. W Polsce takich punktów będzie ponad 100, a ile na Dolnym Śląsku?

Dziewięć dodatkowych punktów na Dolnym Śląsku uzupełni sieć populacyjnych punktów szczepień, które zadeklarowały możliwość podania preparatu również w domu pacjenta. Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla populacyjnych punktów, które zgłaszając się do Narodowego Programu Szczepień, potwierdziły, że są gotowe do mobilnego szczepienia pacjentów w domach. W skali kraju powstało 117 dodatkowych, wyjazdowych punktów szczepień.

W powiatach: m. Legnica, legnickim, złotoryjskim, jaworskim, polkowickim, głogowskim i lubińskim do pacjentówbędą jeździły dwa zespoły z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu i Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni zapewnią po jednym zespole obsługującym powiaty: m. Jelenia Góra, karkonoski, kamiennogórski, zgorzelecki, bolesławiecki, lubański oraz lwówecki. Powiaty: m. Wałbrzych, wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki, a także kłodzki zabezpieczać będą zespoły z Uzdrowiska Szczawno-Jedlina i Centrum Medycznego Salus.

Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu przygotowało trzy zespoły wyjazdowe: dwa z nich będą miały pod opieką powiaty: m. Wrocław, wrocławski, średzki, strzeliński i oławski a jeden będzie wyjeżdżał do pacjentów z powiatów: wołowskiego, milickiego, trzebnickiego, oleśnickiego i górowskiego. Pacjenci lub ich rodziny muszą się zgłosić do POZ. Lekarze stamtąd będą wstępnie kwalifikować chorych, a potem zespoły wyjazdowe podawać szczepionki – mówi Jerzy Pilarski, z-ca dyrektora NFZ we Wrocławiu 

Wyjazdowe punkty szczepień pojadą do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. To tak zwani pacjenci leżący. Punkty wyjazdowe uzupełniły sieć punktów populacyjnych, które mają zespoły mobilne, gotowe do szczepienia pacjentów w miejscu zamieszkania. Punkty wyjazdowe nie będą zatem zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, a wspierać ich pracę – wyjaśnia Kamil Woźniak, pełnomocnik wojewody dolnośląskiego ds. szczepień.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy