Wyniki badań Polaków z Wuhan

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak ogłosił Wojskowy Szpital Kliniczny wyniki badań są negatywne. Żadna z osób nie jest zarażona koronawirusem. Lekarze oceniają stan ich zdrowia jako dobry , nie mają żadnych objawów.

-Wyniki są ujemne, na dzień dzisiejszy kontynuujemy izolację naszych pacjentów– mówi Wojciech Tański, dr nauk medycznych z Wojskowego Szpitala Klinicznego.

Zakładany termin kwarantanny, czyli dwa tygodnie od daty przyjęcia, profilaktycznie będzie przestrzegany wraz z wszelkimi procedurami bezpieczeństwa. Spowodowane jest to tym, że na pokładzie samolotu, którym Polacy z Chin przewiezieni byli do Francji pojawił się przypadek zarażenia koronawirusem.

Po przeprowadzeniu wywiadu okazało sie, że w samolocie, którym podróżowali nasi podopieczni, była osoba, u której potwierdzono koronawirusa. Musimy na to zwrócić szczególną uwagę, wykonamy jeszcze raz badania– wyjaśnia Artur Lipczyński, konsultant Wojskowej Służby Zdrowia, specjalista chorób wewnętrznych i zakaźnych.

Tański dodaje, że założenie było takie by hospitalizacja trwała do 14 dni. Wyjaśnia, że dalsze decyzje będą podejmowane w oparciu o kwestie medyczne, opinie konsultantów zakaźnych by zakończyć kwarantannę.

Dalsze badania i ponowienie wyników mają całkowicie wykluczyć zagrożenie.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy