Wysokie koszty utrzymania klatek schodowych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W związku z pandemią koronawirusa działalność spółdzielni mieszkaniowych musiała się zmienić. Dezynfekcja klatek schodowych w okresie zagrożenia epidemicznego jest o wiele droższa.

Od 16. marca prowadzimy je przynajmniej dwa razy dziennie przez siedem dni w tygodniu. Dezynfekujemy te części, które są najczęściej dotykane przez mieszkańców – klamki, poręcze, kasety przywoławcze  – zdradza Szymon Brzozowski, zastępca Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe.

Dla spółdzielni wydatki związane ze zwalczaniem skutków COVID-19 są ogromne. W skali roku może to być nawet milion złotych.

 – Do tej pory szacujemy, że na środki dezynfekcji wydaliśmy blisko 80 tysięcy złotych. Miesięcznie będzie to zapewne koszt około 60 tysięcy złotych – dodaje zastępca prezesa. 

Spółdzielnia mieszkaniowa Wrocław-Południe rocznie odprowadza ponad milion złotych podatku od nieruchomości, a także blisko milion złotych opłat za wieczyste użytkowanie. Do tego dochodzą koszty dezynfekcji, w związku z pandemią koronawirusa. Mirosław Lach – radny Rady Miejskiej Wrocławia złożył interpelację do Prezydenta Jacka Sutryka, dzięki której Spółdzielnie będą mogły skorzystać z ulg podatkowych.

 – W uchwale, którą będziemy przyjmować na najbliższej Sesji Rady Miasta na razie nie ma takich podmiotów, jak spółdzielnie mieszkaniowe. Według prawa powinniśmy móc z tej ulgi podatkowej skorzystać – podsumowuje Mirosław Lach, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Bez ulgi udzielonej przez władze miasta, spółdzielnie nie będą mogły wesprzeć przedsiębiorców i uchronić mieszkańców przed wzrostem opłat. 

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy