Wystartował nabór na trenera osiedlowego!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Osiemnasty rok z rzędu Wrocławski Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu organizuje nabór na trenera osiedlowego. Będą oni pracować na wytypowanych 47 boiskach i terenach zielonych w mieście. Celem programu jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do aktywnego trybu życia.

Daniel Kasyan jest trenerem osiedlowym od roku. Skończył studia licencjackie, a obecnie jest studentem 1 roku studiów magisterskich na kierunku turystyka i rekreacja. W rozmowie z nami opowiada nam o tym jak rozpoczął pracę w zawodzie.

– Pewnego dnia dyrektorzy projektu, Pan Bogdan i Pan Piotr przyszli do nas z ofertą, w poszukiwaniu nowych trenerów do związku. Oferta bardzo mi się spodobała. Projekt kojarzyłem z młodych lat, kiedy jako dziecko brałem udział w zajęciach sportowych z trenerami. Stwierdziłem, że złożę aplikację, wysłałem CV, spotkaliśmy się na rozmowie i tak rozpoczęła się moja przygoda.

Kandydaci na stanowisku powinni być pełnoletni, a także posiadać co najmniej średnie wykształcenie z uprawnieniami pedagogicznymi. Przeważnie aplikują studenci uczelni wrocławskich takich jak np. AWF.

– Szukamy 40 osób do pracy. Te osoby pracują od poniedziałku do soboty. Mają do przepracowania 40 godzin, i w ramach tych przepracowanych godzin studenci do 26.roku życia, otrzymują wynagrodzenie w wysokości 1150 złotych – mówi dyrektor programu Trener Osiedlowy, Bogusław Zawisza.

Jak podkreśla Daniel Kasyan najbardziej podoba mu się w pracy to, że może przekazywać młodszym pokoleniom to co lubi i sprawiać, że na twarzy dzieci i ich rodziców pojawia się uśmiech.

– Obecnie mamy ciężki czas pandemii, więc te zajęcia były dla dzieci odskocznią. Pierwsze zajęcia wyglądały w ten sposób, że dzieci po dwóch miesiącach zobaczyły się pierwszy raz, ponieważ szkoły przez jakiś czas były pozamykane. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogą razem się spotkać i pobiegać. To było dla mnie fajne, osobiste przeżycie, żeby zobaczyć, że jest to coś co oni chcą robić i sprawia im to satysfakcje. 

Trenerzy osiedlowi robią wszystko, by urozmaicić najmłodszym czas. 6 grudnia zorganizowali trening mikołajkowy, ze Świętym Mikołajem i prezentami. Oprócz samych treningów, trenerzy zapewniają dzieciom również takie atrakcje jak wyjście do ZOO lub pójście na mecz. Na stanowisko trenera osiedlowego można się zgłaszać do 5 marca, a program trwa od kwietnia do grudnia.
 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy