Wystawa Grand Press Photo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We wrocławskim Sky Tower można obejrzeć 266 fotografii wyróżnionych w największym polskim konkursie fotograficznym. Grand Press Foto to konkurs skierowany do fotoreporterów na codzień ilustrujących różne aspekty życia na potrzeby publikacji w gazetach czy portalach informacyjnych. Nie ma znaczenia wiek, ani duże doświadczenie jak w przypadku młodego laureata z Wrocławia, który zajął III miejsce pojedynczą fotografią.

Fotograf opowiada, że mężczyźni regularnie grywają w tym miejscu już od dawna co zostało ujęte w kategorii sport. Ujęciem nagrodzonym w kulturze i rozrywce również z Wrocławia jest wieczorny koncert na balkonie.

Wiele rzeczy można lubić, podobnie z fotografią. Może się podobać albo nie. Ten konkurs fotograficzny skupia jednak fotografię, która wykracza poza gust i znaczenie estetyki. Łączyć ma różne elementy przekazu. 

Fotoreporterzy docenieni są nie tylko za spojrzenie na temat, ale również za to jak oddziałują te fotografie. Jednym z takich przykładów jest fotografia ukazująca kobietę z rękami zarzuconymi na szyję i wzrokiem czule spoglądającym na  prezydenta Dudę. Poza publikacją i miejscem w konkursie zdjęcie wykorzystane było przez żartownisiów sugerujących romans prezydenta. Nie zawsze bywa jednak wesoło. 

Fotoreporterzy podkreślają, że najważniejsze to wielozadaniowość. Skupienie, znajomość tematu musza iść w parze z szybkością działania, kulturą pracy i ciągłą nauką. Efekty pracy docenionych w konkursie można obejrzeć do 11 października na parterze Sky Tower.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy