Wystawa Karoliny Balcer „Happy Family” w Krupa Art Foundation

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Centrum Sztuki Krupa Art Gallery, które znajduje się w samym centrum Wrocławia, przy ulicy Rynek 27/28, jest to nowe miejsce na mapie naszego miasta, które zostało otwarte pod koniec września bieżącego roku. Galeria posiada zarówno wystawę stałą, na której możemy zobaczyć kolekcję sztuki Sylwii i Piotra Krupów, jak również wystawy czasowe. Wernisaż najnowszej wystawy czasowej pod tytułem „Happy Family” autorstwa Karoliny Balcer, odbędzie się już w najbliższy piątek 17 listopada.

„Happy Family” to jest projekt rodzinny, który już realizuję od 2020 roku i taką inspiracją, a raczej takim popchnięciem do zrobienia tej wystawy, była sytuacja, w której znajdował się wówczas mój brat, był on w kryzysie bezdomności. No i zaczęłam się zastanawiać i po prostu badać sytuację, dlaczego w naszej rodzinie znalazła się osoba, bliska mi osoba, bo to mój brat, w takim ciężkim kryzysie. Więc ta wystawa jest o zdrowiu psychicznym, o kryzysach, o tym, jak prosić o pomoc, jak przyjmować pomoc – mówi Karolina Balcer, artystka wizualna, autorka wystawy „Happy Family”.

Wystawa ma również charakter edukacyjny, więc wszystkie zgromadzone na niej przedmioty, znalazły się tu nieprzypadkowo.

Z czego się składa ta wystawa? Co będziemy mogli tutaj zobaczyć za chwilkę? – Składa się z różnego rodzaju tkanin, z prac wykonanych metodą tuftingu, której się nauczyłam specjalnie dla tego projektu. Idąc za przysłowiem „Zamiatanie problemów pod dywan”, pomyślałam, że to będzie idealne medium do rozmawiania o właśnie takich problemach. Będą prace dziergane, będzie można przymierzać, dotykaćKarolina Balcer.

„Happy Family” jest wystawą wędrującą. Do tej pory była już pokazywana między innymi w Warszawie i Poznaniu. Uroczyste otwarcie wystawy we Wrocławiu odbędzie się 17 listopada w piątek, o godzinie 19.00.

Już teraz chciałabym zaprosić między innymi na oprowadzanie z artystką i kuratorami w sobotę, 18 listopada, o godzinie 17.00. To oprowadzanie zostanie też przystosowane do potrzeb osób słabosłyszących. Będzie można skorzystać z indywidualnych pętli indukcyjnych tutaj u nas na miejscu. Poza tym, w niedzielę 19 listopada przygotowaliśmy dla wszystkich chwilę wytchnienia. Zapraszamy na 19.00 na sesję relaksacyjnej jogi z Gosią Sobolewską. Wstęp na zajęcia w ramach biletu wstępu na ekspozycje – mówi Agnieszka Marcinowska, managerka Galerii Krupa Art Foundation.

Wystawa czasowa „Happy Family” autorstwa Karoliny Balcer będzie dostępna w Krupa Art Foundation w Rynku do 7 stycznia 2024 roku. Przy okazji można także odwiedzić wystawę stałą, na której są przedstawione dzieła zarówno klasyków, jak również młodych i zdolnych artystów.

Jest to wyciąg z kolekcji fundatorów fundacji, Piotra i Sylwii Krupów. Wystawę można oglądać od środy do poniedziałku, tylko we wtorki mamy nieczynne. Poza tym, można u nas zwiedzać również projekcje digitalne. Mamy salę imersyjną, która pozwala zanurzyć się w projekcje zarówno dźwiękowo, jak i wizualnie – mówi Agnieszka Marcinowska.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy