Wystawa „Potrafię pomóc” obala mity

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fundacja „Potrafię pomóc" stworzyła wyjątkową wystawę we Wrocławiu. Na bulwarze Dunikowskiego można dowiedzieć się więcej na temat chorób rzadkich.

– Choroby rzadkie, to jest osiem tysięcy różnych jednostek chorobowych, a więc jest ich bardzo dużo. Dotykają one jednego na 1-2 tysiące mieszkańców – mówi lek. med. Michał Błoch, Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich we Wrocławiu.

Nie ma dokładnych szacunków ile osób cierpi na choroby rzadkie, jednak w skali kraju są to 2-3 miliony ludzi. Wystawa ma edukować i informować, a także przedstawiać losy podopiecznych fundacji „Potrafię pomóc" cierpiących na choroby rzadkie.

– Przykładem jest choćby nasz dobry znajomy Karol Biały, który cierpi na chorobę wiecznego głodu, mimo tego chodzi do szkoły, jest ciągle rehabilitowany – podkreśla Ewa Nieckarz, fundacja „Potrafię pomóc".

Karol Biały, mimo choroby nie został od razu zdiagnozowany.

– Mimo że Karol trafił pod oko genetyka w pierwszej dobie życia, ze względu na nietypowe cechy zewnętrzne, to i tak nie został poprawnie zdiagnozowany – mówi Agnieszka Biały, mama Karola.

Dlatego tak ważne jest powstające centrum diagnostyki i terapii chorób rzadkich, które ma pomóc w diagnozowaniu różnych przypadków. Centrum ma zostać otwarte na koniec roku.

– W środku trwają pracę wykończeniowe. Lada moment zostanie uruchomiona strona internetowa, a w następnym miesiącu rozpoczniemy już rejestrację pacjentów – dodaje Ewa Nieckarz, fundacja „Potrafię pomóc".

Warto idąc bulwarami Dunikowskiego we Wrocławiu zatrzymać się na chwilę i obejrzeć wystawę fundacji „Potrafię pomóc".

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy