Wywołują usmiechy i pomagają dzieciom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powoduje dużo uśmiechu, a przy okazji pomaga potrzebującym. Mowa o wystawie, która odbędzie się na pl. św Maciej i o aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Wystawa pt. „Wrocławski salon SPAK” czyli Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury – mówi Marek Korzeniowski, dyrektor Klubu Pod Kolumnami.

Pomysłodawcą wystawy i akcji charytatywnej jest Czesław Przęzak, malarz i karykaturzysta, który postanowiła wesprzeć Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Zawsze za serce chwyta, bo to są małe dzieci, więc to jest prosta przyczyna – mówi Czesław Przęzak, malarz i karykaturzysta.

Prace, które będą licytowane specjalnie z tej okazji przygotował wybitny polski karykaturzysta – Dariusz Łabędzki. Dziesięć prac będzie licytowanych, a cały dochód z licytacji przekazany zostanie na Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – mówi Marek Korzeniowski, dyrektor Klubu Pod Kolumnami.

Na karykaturach zobaczyć będzie można wiele znanych osób w kreatywnych przedstawieniach.

Są ludzie sportu, kultury, sztuki. Wymienię choćby słynnego malarza Salvadora Dalego, jest Lewandowski – teraz na topie, jest Messi, są aktorzy – Michał Żebrowski. Grono jest spore – mówi Czesław Przęzak, malarz i karykaturzysta.

Aukcja będzie podczas wernisaży, czyli o godzinie 18, 17 lipca. Odbędzie się bezpośrednio po otwarciu wernisażu. Całe wydarzenie poprowadzi wrocławski aktor Piotr Misztela. Będę mu pomagać wolontariusze z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – mówi Marek Korzeniowski, dyrektor Klubu Pod Kolumnami.

Malarstwo satyryczne budzi pozytywne emocje, ale także zachęca do namysłu.

To powód do jakieś refleksji, podejścia do życia bardziej na luzie, żeby zapomnieć o wszystkich troskach choćby na chwilę. A rysunek satyryczny i karykatury sprawiają, że tak właśnie jest – mówi Czesław Przęzak, malarz i karykaturzysta.