Wyzwanie 365 Triathlon: Adrian Kostera robi kolejne kilometry nad Zalewem w Stradomi Wierzchniej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
1 czerwca we Wrocławiu wystartowało niesamowite Wyzwanie 365 Triathlon, którego głównym bohaterem jest Adrian Kostera. Przypomnijmy, że łącznie sportowiec chce zrobić ponad 40 tys. km pływając, biegając i jeżdżąc na rowerze i tym samym chce pobić rekord Guinnessa. Swoją część pływacką Adrian Kostera postanowił zrobić nad Zalewem w Stradomi Wierzchniej. Przez pierwsze dwa dni wyzwania udało mu się zrobić 36 km.

Inauguracje mieliśmy we Wrocławiu przy moście Grunwaldzkim na rzece Oława, gdzie Adrian przepłynął pierwsze 18 km. Natomiast już od 2 czerwca jesteśmy nad zalewem w Stradomi Wierzchniej w gminie Syców. Pływamy i codziennie pokonujemy 18 km – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wyzwania 365 Triathlon.

W ramach wyzwania Adrian Kostera będzie pływał nad Zalewem w Stradomi Wierzchniej łącznie przez 67 dni.  

Cała trasa to jest 250 m. – Jeśli chodzi o Adriana to czy ma jakieś przerwy, czy non stop pływa? – Staramy się, żeby cały czas pływał. Natomiast co kilometr mamy taką przerwę, gdzie bierze i uzupełnia swoje elektrolity, bierze żele energetyczne i czasami też pije. Czasami mamy też zachciankę. Dziś to słynne ptasie mleczko – mówi Wojciech Gęstwa.

Codziennie sportowiec przebywa w wodzie od 8 do 10 godzin, pokonując kolejne kilometry. Bicie rekordu Guinnessa to jest nie lada wyzwanie, ale jak na razie Adrianowi Kosterze idzie bardzo dobrze, a jego nastawienia i poczucia humoru można tylko pozazdrościć.

Ale wiecie co, tam w połowie woda tak pięknie pachnie grillem, że aż normalnie mam ochotę dziabnąć ją – żartuje Adrian Kostera, który chce pobić rekord Guinnessa, Wyzwanie 365 Triathlon.

Jak mówi sportowiec akwen jest bardzo dobrze przygotowany, co powoduje, że pływa się tu komfortowo, a wyzwanie idzie całkiem sprawnie. 

Można powiedzieć, że z rybami pan jest już na „ty”? – Tak, zdecydowanie. Z rybami się zaprzyjaźniłem. Podobno pływają tu po drugiej stronie, cała gromadka. Tak więc z całym jeziorem będę na „ty”. W ogóle wyjdę stąd jak jakaś Świtezianka na końcu – mówi Adrian Kostera.

Każdy chętny może dołączyć do Adriana i również spróbować swoich sił, na którymś z wybranych dystansów. Część pływacka odbywa się nad zalewem w Stardomi Wierzchniej, więc aktualnie tutaj znajduje się Biuro Wyzwania 365 Triatlon, gdzie w każdy weekend aż do sierpnia można przyjechać, zapisać się, odebrać numerek i o wybranej godzinie wskoczyć z Adrianem do wody. 3 czerwca, jako pierwszy, do tego wyzwania dołączył Andrzej Desselberger.

Udało się przepłynąć 4 km wspólnie, co muszę powiedzieć jest moim takim małym rekordem. Bo dotychczas najdłuższy dystans to było 3,8 km podczas trzech Ironmanów, jakie ukończyłem. Ogólnie jest fajna atmosfera: otoczenie, ludzie. Wszyscy są mili i sympatyczni – mówi Andrzej Desselberger, uczestnik Wyzwania 365 Triathlon.

Do wyzwania dołączył również Wojciech Gęstwa, dyrektor Wyzwania 365 triathlon.

Chcemy, żeby to nie było tylko wyzwanie Adriana, ale wyzwanie każdego, kto chce do niego dołączyć. Więc to była pewna formuła, którą ja chciałem pokonać. Więc z numerem 2 wskoczyłem dziś do wody. Przy okazji też wsparłem akcję charytatywną, a więc cała opłata z cegiełki dołączania jest przekazywana na fundację „Potrafię pomóc” – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wyzwania 365 Triathlon.

A z numerkiem 3 wystartował Wojciech Janicki.

Chcę się zapisać na kartach historii. Jestem przekonany, że Adrianowi uda się zrobić ten rekord i chciałbym w tym uczestniczyć. – Ile pan chce dziś pokonać kilometrów? – Nie wiem, nie pływałem jeszcze w tym roku na wodach otwartych. Spróbuję ze dwa kilometry Adrianowi potowarzyszyć – mówi Wojciech Janicki, uczestnik Wyzwania 365 Triathlon.

Nad bezpieczeństwem uczestników wyzwania zawsze czuwają ratownicy. Osoby, które nie czują się na siłach, by wziąć udział w tym wyzwaniu, mogą po prostu przyjechać i kibicować Adrianowi oraz przy okazji odpocząć na plaży, albo skorzystać ze sprzętu wodnego, który zapewnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie. Przebieg wyzwania można także śledzić na Instagramie Adriana Kostery, jak również na fanpage’u Wyzwania 365 Triathlon.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy