Wyzwanie 365-Triathlon z Adrianem Kosterą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
#365-Triathlon to najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie. Podejmie się go znany sportowiec Adrian Kostera. Jednym z zadań tego wyzwania jest promocja sportu i aktywnego trybu życia oraz żeby pokazać, że Dolny Śląsk to jest świetne miejsce do wielu aktywności.

Przygoda Adriana Kostery z triathlonem rozpoczęła się od urodzinowego postanowienia, żeby rzucić palenie. To był rok 2016.

Gdy miałem 30-te urodziny rzuciłem palenie i postanowiłem, że chciałbym zrobić coś, po pierwsze fajnego, wielkiego w swoim życiu. Po drugie, chciałbym znaleźć coś, czego realizacja będzie wymagała tego, że nie mogę nadal kontynuować palenia. Dla własnego bezpieczeństwa, tak, żebym już do tego nie wrócił. Pomyślałem sobie, że fajnie by było w życiu zrobić jakiś rekord Guinnessa. Zacząłem googlować na ślepo różne rekordy Guinnessa i trafiłem na triathlon, na wpis Iron Cowboy, który zrobił 50 x Ironman w 50 dni. Postanowiłem pobić ten rekord – opowiada Adrian Kostera, ultra-triathlonista, Wyzwanie 365-Triathlon.

Do wyzwania sportowiec przygotowywał się przez ostatnie 6,5 roku. W ramach 365-Triathlon Adrian Kostera pływając, biegając i jeżdżąc na rowerze, zamierza pokonać łącznie 40 170 km.

Zacznę od pływania. Będzie 1205 km. Każdego dnia będę pływał po 18 km, aż ukończę cały dystans. Następnie zaczynam jazdę rowerem – 31 131 km. Na szczęście nie na raz, po 100 km dziennie. Zakończę całe wyzwanie bieganiem – 7 833 km, podzielone na 55 km na dzień – mówi Adrian Kostera.

Część pływacką sportowiec będzie realizował, korzystając z zalewu w Stradomi Wierzchniej.

Cieszymy się, że pan marszałek, ale także burmistrz Sycowa zaprosili nas do współpracy. Więc bierzemy i staramy się pokazać właśnie to, co Dolny Śląsk ma najładniejsze – mówi Wojciech Gęstwa, organizator, Wyzwanie 365-Triathlon.

Nie było jeszcze czegoś takiego, jak bicie rekordu Guinnessa na terenie gminy Syców, nie było też wyzwania bycia rekordu w triathlonie na świecie. Jesteśmy w miejscu, w którym rozpocznie się pewna historia, która, mam nadzieję, zakończy się sukcesem. Osobiście się cieszę, że to właśnie odbywa się na terenie gminy Syców, w miejscu, które cały czas chcemy pokazywać jako produkt turystyczny. Jesteśmy przekonani, że tego typu wydarzenia sprowadzi do nas ludzi, który nigdy tutaj nie trafili. Dziękuję również marszałkowi województwa dolnośląskiego za to, że zdecydował się wesprzeć naszą lokalizację. Tak samo mocno trzymam kciuki za Adriana – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Wyzwanie rozpocznie się 1 czerwca. Co więcej, do Adriana Kostery będzie mógł dołączyć każdy, kto chciałby spróbować swoich sił, na którymś z wybranych dystansów. 

To wyzwanie jest, jak ja to mówię, wyzwaniem społecznym. Nie chodzi mi tylko o to, żebym ja sobie prywatnie zrobił ten rekord Guinnessa, swoje wypływał, przejeździł i wybiegał. Tylko właśnie zachęcam wszystkich Polaków, wszystkich lokalnych mieszkańców do uczestnictwa. Całość jest tak zorganizowana, żeby każdy mógł do mnie dołączyć – zaznacza Adrian Kostera, ultra-triathlonista, Wyzwanie 365-Triathlon.

Praktycznie niedługo wystartują zapisy na poszczególne dni. Staramy się na razie, żeby były to weekendowe dni. Jeśli Adrian 7 dni w tygodniu bierze i realizuje swoje zadania, to dwa dni w tygodniu – co najmniej – będzie mógł je realizować z innymi uczestnikami. Każdy będzie mógł normalnie zapisać się jak na zawody sportowe i przyjść o określonej godzinie – mówi Wojciech Gęstwa.

Śledzić przebieg wydarzenia można na Facebooku Wyzwanie 365-Triathlon. 

Zobacz również

6 i 7 grudnia Opera Wrocławska zaprasza widzów na wieczór choreografów „Żywioły 2”. Na scenie wystąpią tancerze baletu Opery Wrocławskiej i zaproszeni goście. Tym razem zobaczymy 12 kreacji, które zostały przygotowane przy współpracy z utalentowanymi kompozytorami z Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy