Wzmożone działania policyjne w ramach akcji „Długi weekend majowy”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Większość z nas już zaplanowała różnego rodzaju wyjazdy, wycieczki oraz podróże. Z tego powodu dolnośląscy policjanci przypominają o tym, abyśmy z góry zaplanowali swoją podróż oraz zadbali o własne bezpieczeństwo.

Za chwileczkę rozpoczyna się weekend majowy, a w związku z tym wzmożony ruch na drogach. Wiele osób będzie chciało wyjechać na krótki bądź dłuższy wypoczynek, to wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami – mówi asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze apelują: zanim wyruszymy w drogę, przede wszystkim musimy sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu. Pod żadnym pozorem nie wolno zapominać o zdrowym rozsądku i nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Nie można wyjeżdżać nietrzeźwym, nie można wyjeżdżać nie wyspanym. Zawsze musimy przemyśleć to, gdzie chcemy dojechać. Musimy zaplanować sobie tą podróż tak, aby też mogliśmy znaleźć miejsce na krótki wypoczynek, bo jak wiemy dłuższe trasy bywają męczące – dodaje asp. sztab. Łukasz Dutkowiak.

Długi weekend majowy rozpoczyna się od soboty i potrwa do 4 maja. W tym czasie dolnośląscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania w ramach akcji „Długi weekend majowy”.

Pamiętajcie również państwo, że w ten długi weekend wyjeżdżają również pojazdy nieoznakowane, cywilne, pojazdy z wideorejestratorami. Spotkają państwo więcej funkcjonariuszy zarówno na drogach wyjazdowych, jak i wjazdowych do Wrocławia oraz na drogach pomiędzy mniejszymi miejscowościami, którzy będą na posterunkach z laserowymi miernikami prędkości i za pomocą których ta prędkość będzie mierzona – mówi asp. sztab. Tomasz Słuszniak, Wydział Ruchu Drogowego, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Nie przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może prowadzić do wypadków. Narażamy siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia. Przypomnijmy też, że na początku roku zmienił się taryfikator mandatów.

Myślę, że dzisiaj takie mandaty w granicach już kilku tysięcy złotych, które możemy wystawić, ostudzą niektórych zapał – zaznacza asp. sztab. Tomasz Słuszniak.

Te wszystkie czynniki, które wpływają na bezpieczeństwo one odgrywają istotną rolę, ale najważniejszy jest zawsze człowiek. Bo to on kontroluje sytuację, on ma na nią realny wpływ i od niego zależy bardzo wiele. Ostudźmy te emocje, bądźmy dla siebie życzliwi. Wydaję mi się, że wtedy takich niebezpiecznych sytuacji będzie po prostu o wiele mnie – mówi podkom. Wojciech Jabłoński, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy