Wzmożone działania wrocławskiej policji. Akcja „Znicz” 2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Co roku w okresie Wszystkich Świętych, zgodnie z tradycją, większość z nas odwiedza groby swoich najbliższych. W tym okresie nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa wrocławska policja, która w tym czasie prowadzi wzmożone działania i między innymi zapewnia bezpieczny dojazd wrocławianom do nekropolii. W tym roku akcja „Znicz”, która jest prowadzona przez wrocławskich funkcjonariuszy została rozpoczęta 31 października i potrwa do 2 listopada.

Te największe nekropolie we Wrocławiu są bardzo oblegane w dniu 1 listopada, więc okolica, a zwłaszcza droga przy tych cmentarzach jest po prostu zamknięta i tutaj policjanci odpowiadają za to, aby ten ruch samochodowy tam był wstrzymany. Komunikacja tutaj bardzo sprawnie działa tego dnia, bo właściwie w odstępach jednominutowych tramwaje i autobusy podjeżdżają pod cmentarze, więc jak najbardziej apelujemy wciąż, ponieważ akcja trwa, aby w te miejsca udawać się pieszo, bądź komunikacją – mówi st. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Dbając o bezpieczeństwo wrocławian funkcjonariusze z wrocławskiej policji prowadzą także w tym czasie akcję „Hiena”, która ma za zadanie zapobiec przestępczości około-cmentarnej, czyli między innymi działaniom kieszonkowców. 

Tutaj niestety złodzieje wykorzystują tę sytuację, wykorzystują nasze roztargnienie, wykorzystują przede wszystkim tłum i ścisk. Wykorzystują niestety też ten fakt, że dostarczamy dość dużą ilość ozdób na nagrobki naszych bliższych, więc te ozdoby mogą z tych nagrobków zniknąć. Dlatego też apel z naszej strony jest taki, aby nie inwestować zbyt dużych kwot w te przedmioty, bo to nie powinno być chyba najważniejsze, a możemy niestety się z tym liczyć, że zostanie to skradzione – mówi st. asp. Aleksandra Freus.

Działania wrocławskiej policji w ramach akcji „Znicz” i „Hiena” potrwają do 2 listopada. Ale policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie szczególniej ostrożności również po świętach.

Po tym jednym dniu, ponieważ tak jak wspomniałam, akcja trwa jeszcze dzisiaj do północy, jesteśmy usatysfakcjonowani, myślę, ponieważ w powiecie wrocławskim to tylko 5 wypadków drogowych bez ofiar śmiertelnych na szczęście i kilkadziesiąt kolizji. Niemniej jednak 130 mandatów karnych nałożonych na kierowców. Natomiast biorąc pod uwagę to, jak duży ruch był w dniu wczorajszym i jest nadal we Wrocławiu, to myślę, że to są dobre wyniki – mówi st. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy