X Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pasja do śpiewania, która na spełnieni musiała trochę poczekać. W ramach wrocławskich Dni Seniora odbył się jubileuszowy, X Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych.

– Od dziecka śpiewałam w chórze szkolnym. Później nie było czasu przez pracę i inne obowiązki. Teraz emerytura, czas dla mnie – mówi Lila Pawlak z chóru Symfonia Śpiewaków.

– Spełniam się w tym, lubię śpiewać, daje mi to dużo satysfakcji. Nasz dyrygent także dba o nasz rozwój – dodaje Krystyna Zarębska, z chóru Symfonia Śpiewaków.

Panie Krystyna Zarębska i Lila Pawlak należą do chóru Symfonia Śpiewaków, który zwyciężył w tegorocznej edycji. To już ich drugi udział w przeglądzie amatorskich chórów senioralnych, a za nimi również październikowe zwycięstwo w konkursie w Teatrze Capitol. 

– Znakomity zespół 20 seniorów. Specjalizuje się w repertuarze ludowym z podziałem na głosy, to niezwykle rzadkie – przyznaje Maciej Michałkowski, dyrektor artystyczny Scena Kamienica-

– Spotykamy się dwa razy w tygodniu w weekendy, to świetne zajęcia. Zawsze czekam na kolejne – przyznają obie seniorki.

Z roku na rok przegląd cieszy się coraz większą popularnością. Wśród zgłoszeń pojawiają się także zespoły z całej Polski. Tegoroczna, 10 edycja z uwagi na pandemię była szczególna.

W tym roku zdecydowaliśmy się na przegląd online. Każdy mógł wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną – dodaje dyrektor artystyczny.

W tym roku  zgłosiło się siedem zespołów, z których jury nagrodziło sześć.

Ten przegląd jest o tym ważny, że pokazuje jak bardzo rozwija się ta chóralistyka we Wrocławiu i jak chętnie seniorzy biorą w niej udział – podsumowuje dyrektor artystyczny. 

Drugie miejsce zajął chór Dnia Jednego, a trzecie Chór Magnolia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy