X Wrocław Półmaraton już 15 czerwca. Kiedy się zapisać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czy trasa X jubileuszowego Wrocław Półmaratonu będzie przebiegała przez Mosty Pomorskie, na których teraz się znajdujemy? Tego jeszcze nie wiemy. W zeszłym roku biegacze biegli tuż nieopodal. My na razie, jeśli chodzi o kolejną edycję, znamy koszulkę, znamy medal. Trasy jeszcze nie znamy, ale te szczegóły na pewno będą się pojawiać. X jubileuszowy Wrocław Półmaraton już na horyzoncie.

– Trasa będzie bardzo podobna do tej zeszłorocznej. My zawsze staramy się wsłuchiwać w opinie biegaczy. Poprzednia trasa była bardzo dobrze oceniona, więc wprowadzamy jedynie drobne modyfikacje. Zaczniemy tradycyjnie na Stadionie Olimpijskim, potem pobiegniemy ulicą Paderewskiego w stronę Placu Grunwaldzkiego, następnie pięknymi ulicami Wrocławia, m.in. ulicą Grodzką z widokiem na Uniwersytet Wrocławski. Później będzie trochę niuansów, trochę zmian, ale to będą drobne rzeczy. Powiemy o tym wtedy, kiedy będziemy już gotowi, żeby zakomunikować wszystko – mówi Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu.

– Witamy we Wrocławiu wszystkich wrocławian, a także gości, którzy dzisiaj licznie przyjechali, po raz dziewiąty biegniemy ulicami Wrocławia. Trasa świetnie przygotowana, super pogoda, wrocławianie i goście czekają, żeby nam wszystkim kibicować. Także trzymamy kciuki za dobre sportowe wyniki – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– 1 godzina i 55 minut dzisiaj do złamania. Proszę trzymać kciuki za mnie jak najbardziej.

– Ja biegam sukcesywnie. W tym roku startuję w Koronie Półmaratonów Polskich– mówią uczestnicy.

Tak był rok temu. Na starcie stanęło 8197 biegaczy. Pierwsi zawodnicy na mecie byli już po godzinie i pięciu minutach. A przed nami jubileusz. 

– Wiemy, że to będzie absolutnie wyjątkowa edycja. Pracujemy nad tym, żeby jubileuszowa edycja biegu zapadła w pamięć wrocławianom, fanom, biegaczom z całego świata i żeby zapisała się złotymi zgłoskami w historii wrocławskiego sportu. Pracujemy nad trasą, pokazaliśmy projekt medalu, projekt koszulki na bieg i od 1 stycznia, zgodnie z tradycją minutę po północy będzie się można na nocny Wrocław Półmaraton zapisać – mówi Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu.

Na razie limit zawodników to 10 tysięcy, ale ta liczba może się zmienić. X Wrocław Półmaraton zaplanowano na 15 czerwca.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy