XII Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych – muzyka lat 70-tych i 300 uczestników

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Największe przeboje muzyczne lat 70-tych, 300 uczestników i 10 chórów. W Złotnickim Centrum Spotkań seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas kolejnego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych.

-We Wrocławiu cyklicznie odbywają się Wrocławskie Dni Seniora, podczas których seniorzy mogą zaprezentować swoje umiejętności, zainteresowania. Organizowane są przeglądy twórczości senioralnej i do jednej z nich należy właśnie wrocławski Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych. W tym roku już dwunasta edycja – mówi Maciej Michałkowski, koordynator wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych.

-Dzisiaj był repertuar lekki, z lat 60-70 i jedna neapolitańska pieśń „O Sole Mio”. Jest to rzecz wspaniała, konieczna i trzeba to kultywować. My jeździmy, śpiewamy, dajemy radość, nie tylko sobie, ale dajemy radość naszym słuchaczom, a śpiewamy w różnych miejscach. Już nie mówię, że są to przeglądy, jakieś konkursy, czasami imprezy kościelne – mówi Mirosław Badoń, członek Chóru Dnia Jednego.

-Mamy zespół Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, są to osoby z niepełnosprawnościami, które w ramach zajęć muzykoterapii uczestniczą, zawsze pięknie przygotowani – mówi Maciej Michałkowski, koordynator wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych.

-Nasz chór działa w ramach właśnie zajęć muzykoterapii, ponieważ mieszkańcy DPS-u bardzo lubią tę formę zajęć. Tu właśnie powstała inicjatywa prowadzenia i stworzenia chóru, który będzie się prezentował też na zewnątrz, a nie tylko na zajęciach muzykoterapeutycznych. Zawsze kontakt z innymi chórami, tutaj na przeglądzie chórów, jest dla nas taką dużą radością kontaktu z innymi, wspólnego muzykowania. Tak że bardzo się cieszymy, że mogliśmy tutaj wystąpić – mówi Izabela Wróbel-Malicka, muzykoterapeutka, dyrygentka chóru Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

-Nasza idea dociera również poza granice naszego miasta. W repertuarze możemy usłyszeć najpiękniejsze piosenki z lat 70-tych, bo pod znakiem tych lat ubiega tegoroczna edycja Wrocławskich Dni Seniora, ale także piosenki szantowe, piosenki z repertuaru operetkowego, musicalowego, muzyki rozrywkowej – mówi Maciej Michałkowski, koordynator wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych.

-Są to bardzo ciekawe i fajne przeglądy, ponieważ właśnie taka grupa śpiewacza, grupa seniorów może się zawsze ze sobą spotkać, mogą się podzielić swoimi doświadczeniami, swoją muzyką. To jest zawsze bardzo duża radość i satysfakcja z tego, co tutaj się dzieje – mówi Izabela Wróbel-Malicka, muzykoterapeutka, dyrygentka chóru Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

-Mamy zespoły przy radach osiedli, chóry przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Można powiedzieć, że Wrocław miastem chóralistyki stoi i ma się ta inicjatywa wspaniale – mówi Maciej Michałkowski, koordynator wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy