XII Robotic Arena

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Roboty z całego świata opanowały Hale Stulecia. Po raz 12 we Wrocławiu odbyła się Robotic Arena.

– Jest to wydarzenie, które ściąga pasjonatów z całego kraju i świata. W tym roku przyjechało do nas 400 konstruktorów z 300 robotami z 10 państw, w tym takich egzotycznych, jak Mongolia i Meksyk, czy bliższych, jak Niemcy, oraz Czechy – mówi Mateusz Michalak, prezes koła naukowego robotyków Konar.

– Myślę, że jest to świetne wydarzenie. Przyjechałem tutaj ze Szwecji. Cieszy mnie to, że tyle młodzieży i dzieci jest zainteresowanych robotyką i robotami – dodaje Fredrik Hendgren, konstruktor robotów.

Zawodnicy podczas zawodów zmagali się w 18 konkurencjach. Największym zainteresowaniem cieszyły się roboty combat i leanfolowery roboty, które poruszają się po czarnej lini. Urządzenie samo, jak najszybciej musi przejechać trase i nie wypaść z niej. Impreza Politechniki Wrocławskiej i koła Konar bardzo sie rozrosła od pierwszej edycji.

– Mam ciarki na plecach. Już 12 lat temu studenci marzyli o takiej imprezie z takim rozmachem w Hali Stulecia. Wtedy mówili, że to niemożliwe może za 10 lat, a teraz te słowa okazały się prorocze – komentuje Robert Muszyński, opiekun koła naukowego robotyków Konar.

Oprócz zawodów robotów na zwiedzających czekały inne urządzenia z dziedziny elektroniki, automatyki i robotyki między innymi łaziki marsjańskie.

– Przyjechaliśmy razem z łazikiem Legendary 7 Twardowsky. W tym momencie kolega z teamu kieruje naszym urządzeniem. Jest to prototyp łazika, który wykonujemy na zawody do USA – mówi Ola z Politechniki Rzeszowskiej.

– Zajmujemy się dystrybucją robotów przemysłowych. Tu mamy autonomiczny wózek, który służy do przewozu części, ale są też modele do przewozu na przykład palet – dodaje Kamil z firmy Astor.

Najmłodsi podczas robotic areny mogli poznać historie robotów, a także nauczyć się zbudować własne urządzenie oraz mieli możliwość sterowania robotami.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy