XX Dni Długołęki. Rozdanie nagród loterii PITowej, atrakcje i koncerty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rano pogoda stawiała wiele znaków zapytania, ale udało się, świeci słońce na dwudziestych już Dniach Długołęki. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i dla tych nieco starszych, no i przede wszystkim dobre jedzenie od kół gospodyń wiejskich.

O 5:10 kiedy pierwszy raz wyszedłem przed dom, zobaczyłem ten padający deszcz. Byłem załamany, mówiąc wprost, bo o 10:00 rozpoczynaliśmy największą lekcję jogi. Mieliśmy rozpocząć, bo oczywiście odwołaliśmy tą imprezę, przełożyliśmy ją na wrzesień, bo chcemy być pobić ten rekord, ale późniejsze godziny dnia sobotniego, widzieliśmy, że się ta pogoda poprawia. No dzisiaj mamy w tej chwil piękną pogodę, jest dobrze, jest fajnie ciepło, przyjemnie, więc wszystkich zapraszamy, bo tutaj się dzieje. Tu się dzieją fajne rzeczy – 20 Dni Gminy – mówił Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka

Na razie bardzo fajnie, ładna pogoda. Oglądamy atrakcje, a wieczorem się pobawimy.

-Dopiero przyszłam.

-A co będzie dzisiaj w planach?

-Jeszcze tego nie wiem. Na razie tutaj jestem, więc korzystam z wolnego czasu i z atrakcji dla dzieci. Jestem mieszkanką gminy, więc były plany takie, że odwiedzę.

Bawię się super zaraz pójdę się czegoś napić, to z pewnością, a co tu robię? No pierwszy raz jestem na dniach gminy i chciałem zobaczyć co tu będzie ciekawego – mówią uczestnicy.

Ważnym punktem w programie było rozdanie nagród loterii PITowej, która została rozstrzygnięta na początku czerwca. Teraz przyszedł czas na odbiór nagród. Pan Rafał, który zdecydował się rozliczyć podatek w gminie, wygrał 75-calowy telewizor.

– Dzisiaj mogli odebrać swoje nagrody, które przy rozliczeniu PITu Długołęka otrzymali, więc tutaj też taka fajna sytuacja, bo główną nagrodą był 75-calowy telewizor. No i trzeba było gdzieś go wsadzić do samochodu, żeby go zawieźć do mieszkańca. No muszę pani redaktor powiedzieć, że przyjechał w Ford. I byłem pewny, że on się tam nie zmieści, ale jednak kierowca, kolega tego pana, który wygrał, mówi, że na pewno się zmieści. Poskładał go jakoś, ale nie wiem, jak wsiadł do tego samochodu. Zmieścił się na szczęście i dobrze ze się udało. – mówił Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Poza atrakcjami dla dzieci i występami, koncertami można było także spróbować lokalnych specjałów od kół gospodyń wiejskich.

-Chcielibyśmy państwu zaoferować bardzo bogatą, naszą własną kuchnię. Przy tym mamy kosmetyki, które same robimy. Polecamy, bo są zrobione z produktów bez żadnej chemii. Jesteśmy tu pierwszy nas, ponieważ nasze koło działa od kilku miesięcy, więc jest to dla nas nowe doświadczenie i cieszymy się, że możemy tutaj być – mówiła Joanna Magiera, Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Śliwice

– Jesteśmy tutaj na zaproszenie Urzędu Gminy Długołęka. Chcieliśmy zaproponować mieszkańcom w ramach świętowania Dni Gminy Długołęka nasze super pyszne jedzenie, sporządzone przez gospodynie z Oleśniczki. Mamy przepyszne pierogi, bigosik, placki ziemniaczane po polsku, oraz zupkę pomidorową z kluseczkami bajkowymi dla dzieci.

– Pierwszy raz na dniach Długołęki?

– Tutaj pierwszy, ale ogólnie na imprezach gminnych jesteśmy regularnie – mówiła Elżbieta Narkiewicz, Koło Gospodyń Wiejskich Oleśniczka.

– Mamy generalnie to, co przeważnie zawsze najlepiej schodzi, przeważnie takie staropolskie dania jak pierogi czy kartacze. Kartacze to są takie jakby pulpety z ziemniakami i w środku jest mięsko. Jest to polane cebulką i skwareczkami – mówiła Elżbieta Zwierzańska, Koło Gospodyń Wiejskich w Siedlcu.

A wieczorem na scenie pojawiła się Natalia Podwin z koncertem piosenek Amy Winehouse, później Janusz Walczuk i DJ Adamus.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy