XXV Lwóweckie Lato Agatowe, jedno z najważniejszych wydarzeń mineralogicznych w Polsce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jedno z najważniejszych wydarzeń mineralogicznych w Polsce, czyli Lato Agatowe w Lwówku Śląskim odbędzie się już w ten weekend. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć ponad 200 stoisk, w tym ponad 80 prezentujących wyłącznie minerały i skamieniałości. Nie zabraknie również koncertów i atrakcji dla najmłodszych.

Ta impreza jest już dość znana na całym Dolnym Śląsku, a także w Polsce dla osób zainteresowanych minerałami, ale oczywiście również dla naszych sąsiadów, bo przyjeżdża bardzo dużo osób z powiatu lwóweckiego oraz powiatu bolesławieckiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Jest to okazja do dobrej zabawy, a przy okazji do poszerzenia wiedzy z zakresu minerałów i kamieni — mówi Dawid Kobiałka, burmistrz Lwówka Śląskiego.

Lwóweckie Lato Agatowe zdobyło wiele prestiżowych nagród, w tym certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Dolnośląski Klucz Sukcesu. 

-Dostaliśmy nagrodę jako największa atrakcja turystyczna przez Dolnośląską Organizację Turystyczną i teraz jesteśmy w jubileuszowym wydaniu jako jedna z tych atrakcji, która co roku zostaje nagrodzona. Skoro przez tyle lat przyciągamy tylu gości jako jedna z największych imprez na Dolnym Śląsku, świadczy to o tym, że warto odwiedzić Lwówek Śląski. Przede wszystkim dlatego, że mieszkańcy tego miasta są zawsze gościnni i serdecznie witają zarówno turystów, jak i sąsiednich mieszkańców — dodaje Dawid Kobiałka.

W programie tegorocznego wydarzenia znalazły się także liczne koncerty. 

-W tym roku gwiazdy, które wystąpią, to Cleo w piątek, w sobotę odbędzie się wieczór z coverami, na przykład covery zespołu Roxette, Roxen oraz covery Boney M., a w niedzielę zespół Daj To Głośniej, czyli hit „Mama ostrzegała” – podzielił się Dawid Kobiałka.

Na stoiskach będzie można podziwiać prezentacje cięcia i szlifowania kamieni ozdobnych oraz skorzystać z bezpłatnej wyceny kamieni jubilerskich. 

Przy współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim zapraszamy na coroczną wystawę minerałów. Podczas giełdy będzie można zarówno zakupić minerały, w szczególności agaty, jak i obejrzeć coroczną wystawę. Myślę, że jest to gratka dla osób zainteresowanych kamieniami, a także biżuterią. Jestem przekonany, że każda z pań znajdzie coś dla siebie — podkreśla Dawid Kobiałka.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy