Youtuber Rezi spotkał się z siechnicką młodzieżą. Tematem przewodnim przedsiębiorczość

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Siechnicka młodzież miała okazję, żeby wziąć udział w spotkaniu, które poprowadził jeden z najbardziej znanych youtuberów w Polsce, czyli Remigiusz Wierzgoń, znany też jako Rezi. Podczas tego spotkania młody youtuber podzielił się z uczniami klas 6-8 swoją historią, swoim doświadczeniem i w sposób bardzo przystępny, młodzieżowy wytłumaczył uczniom, co to jest przedsiębiorczość i jak być osobą przedsiębiorczą.

Spotkanie odbyło się na terenie hali sportowej w Siechnicach. Wzięli w nim udział uczniowie z całej gminy Siechnice, między innymi z SP nr 1 i SP nr 2 w Siechnicach, jak również ze Św. Katarzyny, Radwanic i Żernik Wrocławskich.

Kojarzę, bardzo często go oglądam. 

A jakie masz oczekiwania od dzisiejszego spotkania? 

-Nie mam, po prostu się cieszę, że będzie. 

-Myślę, że może być ciekawie.

-Znam go, oglądałem go kiedyś. Teraz też oglądam.

-Dlaczego jesteś ciekaw tego spotkania?

-Jestem ciekaw tego, co powie.

-Moim zdaniem Rezi to jest bardzo znany youtuber i bardzo bym chciał zobaczyć go na żywo. 

-Co byś chciał się dowiedzieć, o czym?

-Myślę, jak robi to, że dużo osób go ogląda i ile zarabia. 

-Liczę, że coś ciekawego powie o tym, jak to wygląda za kulisami w ogóle – mówili uczniowie.

Remigiusz Wierzgoń (Rezi) jest przedsiębiorcą, youtuberem i zajmuje się również działalnością charytatywną. W tej chwili prowadzone przez niego kanały na YouTubie obserwuje prawie 5 mln osób. 

Całkiem niedawno poznaliśmy się z Rezim, który okazuje się jest mieszkańcem naszej gminy. Pomysł stąd, że to osoba znana, jak widać uwielbiana przez dużą część młodzieży i przede wszystkim przedsiębiorca. Chodziło o to, żeby z młodymi ludźmi porozmawiać, żeby opowiedział o sobie, żeby porozmawiał o przedsiębiorczości, o tym, jak realizować te swoje marzenia i plany. Jeżeli ktoś oczywiście chce być i czuje potrzebę bycia przedsiębiorcą – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Swoje pierwsze pieniądze Rezi zaczął zarabiać w wieku 14 lat. Jego pierwszy kanał na YouTubie był związany z tematyką gier komputerowych. Jak podkreśla, chciał się dzielić z innymi tym, co potrafił robić najlepiej. Podczas spotkania w Siechnicach youtuber podzielił się z uczniami swoją wiedzą i zmotywował młodzież do szukania własnych pomysłów na życie i dalszego rozwoju.

Widząc, co było istotne w moim młodym wieku i co spowodowało, że dzisiaj jestem w miejscu, w którym jestem, to chcę pomóc innym młodym ludziom, po to by też znaleźli swoje prawdziwe ja i to, w czym się czują dobrze, co potrafią też docelowo monetyzować – mówi Remigiusz Wierzgoń (Rezi), youtuber, przedsiębiorca.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i mieli możliwość zadawania własnych pytań.

To też było fajnie widać na sali dzisiaj, że były te osoby, które już były gdzieś tam w myślach, te dwa kroki dalej bądź na tym pierwszym kroku. Była dziewczyna, która tworzy bransoletki i zastanawia się, jak to sprzedawać. Była też dziewczyna, która zastanawia się, jak wykorzystać swojego Instagrama, żeby na tym zarobić. Był też chłopak, który zastanawia się nad tym, czy powinien podjąć jakiś prac w okolicy, żeby sobie dorobić w weekend. Super. Właśnie o to chodzi – mówi Remigiusz Wierzgoń (Rezi), youtuber, przedsiębiorca.

Bardzo cenna rozmowa, a przede wszystkim niezwykle ważne pytania ze strony młodych ludzi, na które Rezi wspaniale odpowiadał. Wywiązała się dyskusja. Nie każdy oczywiście przedsiębiorcą zostaje, prawda? Ale musi być marzenie, musi być pomysł i musi być jakaś oferta. Spełnienie marzeń innych, żeby móc to sprzedać, ulokować na rynku. O tym też była dzisiaj mowa

To było pierwsze takie spotkanie, ale rozumiem, że nie ostatnie?

-Mam nadzieję, że nie ostatnie – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy