Z archiwum Eugeniusza Gepperta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fundacja Art Transparent udostępnia archiwum swojej dotychczasowej działalności. Jeden z działów poświęcony jest Eugeniuszowi Geppertowi i Hannie Krzetuskiej-Geppert - czołowym przedstawicielom sceny plastycznej Wrocławia.

Działalność Fundacji Art Transparent związana jest z obszarem sztuki współczesnej. Obejmuje między innymi organizację Przeglądu Sztuki Survival, realizację wystaw, jak i prowadzenie Galerii Sztuki Mieszkanie Gepperta. Tam też znajduje się obecnie wystawa „Ścieżki do interpretacji”.

W trakcie tych lat działalności udało nam się zrealizować szereg wydarzeń, spotkań i wykładów, które były zawsze związane z ideą promocji sztuki i kultury młodego pokolenia, bo to właśnie przyświecało nestorom tego miejsca – Eugeniuszowi Geppertowi i Hannie Krzetuskiej-Geppert — opowiada Karolina Bieniek, dyrektorka Fundacji Art Transparent.

Projekt „Ścieżki do interpretacji” to wystawa poświęcona samotności i osobistym doświadczeniom wrocławskich artystek związanym z pandemią koronawirusa.

Zaprosiliśmy 3 artystki. To Ania Kołodziejczyk, Alex Urban i Ewa Zwarycz, które miały ponownie zinterpretować temat samotności. Zbiegło się to z wybuchem pandemii, więc właśnie ten motyw i temat samotności został w bardzo ciekawy sposób przeanalizowany — dodaje Karolina Bieniek.

Jak mówią organizatorzy, na szczególną uwagę zasługuje jednak dział poświęcony Eugeniuszowi Geppertowi i Hannie Krzetuskiej-Geppert – ówczesnym lokatorom mieszkania przy ulicy Ofiar Oświęcimskich.

To są wycinki gazet, książki, biografie. Planujemy pokazywać również dzieła artystyczne naszych opiekunów, ale także prezentujemy instalacje artystyczne i dokumentacje instalacji artystycznych, które już w trakcie wielu lat naszych działań zostały zrealizowane, a były poświęcone właśnie pracy Geppertów — wyjaśnia Karolina Bieniek.

W związku z sytuacją epidemiczną wystawę „Ścieżki do interpretacji” można obecnie oglądać wyłącznie w sieci, w mediach społecznościowych Fundacji Art Transparent.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy