Z Gaju do centrum Wrocławia w kilka minut. Budowa nowej drogi rowerowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rozpoczęła się budowa nowej drogi rowerowej przy ul. Hubskiej we Wrocławiu. Powstanie tutaj ponad 700 metrów nowej ścieżki rowerowej. Nowa inwestycja cieszy mieszkańców, bo jak mówią teraz dojazd z Gaju do centrum zajmie im niecałe 15 minut.

– Wiadomo godzina jest 16:00 i już jestem szybciej na pieszo niż samochodem. Rowerem jeszcze szybciej będzie się teraz jechać do centrum. Tym bardziej, że oprócz tych dróg rowerowych jeszcze, niektórzy wjeżdżają na jezdnię, żeby szybciej. Niektórzy po pasach, żeby szybciej, a my piesi? To dlatego mają swoje ścieżki rowerowe i tam sobie niech jeżdżą – mówi Marek, mieszkaniec Wrocławia.

Dba się o rowery i gładką drogę, a o pieszych się nie dba. Dobrze, że projektują tę ścieżkę tylko, żeby z głową to zrobić – mówi Andrzej, mieszkaniec Wrocławia.

Nowa droga rowerowa połączy ul. Glinianą z ul. Armii Krajowej. Będzie to także wygodne połączenie rowerowe w kierunku Jagodna oraz centrum miasta.

– Obecnie, żeby przejechać sobie od centrum do na przykład Jagodna musimy przejechać przy ul. Glinianej na drugą stronę, co zajmuje nam trochę czasu, bo musimy poczekać na światłach, musimy skręcić, zmienić kierunek ruchu. Natomiast za 9 miesięcy będziemy mogli sobie pojechać prosto ul. Hubską po stronie zachodniej. Powstanie tam jednokierunkowa droga dla rowerów, a także powstaną przejazdy rowerowe – mówi Ula Jagielnicka, Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Możliwe, że nowa trasa zachęci do przesiadki na rower kolejnych mieszkańców Wrocławia.

– Obliczyliśmy, że około 1300 mieszkańców zamieszkujących te numery nieparzyste przy ulicy Hubskiej między właśnie Glinianą, a Kamienną będą mogli bliżej i łatwiej włączyć się do ruchu rowerowego – dodaje Ula Jagielnicka, Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych. Droga ma zostać ukończona za 9 miesięcy.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy