Z Kobierzyc do Wrocławia ścieżką rowerową

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
3,5 km ścieżka rowerowa, która połączyła gminę Kobierzyce i miasto Wrocław. Inwestycja warta ponad 9 milionów złotych, a teraz mieszkańcy zarówno gminy Kobierzyce , jak i Wrocławia mogą się cieszyć z jej uroków.

– Niektórzy na Dolnym Śląsku mówią o budowaniu ścieżek rowerowych, a inni je budują – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

To otwarcie jest połączeniem. To możliwość dojazdu do centrum Bielan, jak i rekreacyjnie do naszej gminy. Chciałbym, Tobie Jacku, wręczyć symboliczny znak. Niech to będzie nasza wspólna trasa T3, która będzie działała dla mieszkańców obydwu gminy – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Trasa rowerowa prowadzi od alei Karkonoskiej przez Park Kleciński, ulice Kobierzycką, Czekoladową aż do ul. Francuskiej, powstała także dzięki pieniądzom z funduszu Unii Europejskiej. Zadaniem gminy Kobierzyce było wykonanie wydzielonych dróg dla rowerów w całym Węźle Bielańskim.

– Ta trasa jest połączeniem do kolejnej miejscowości – do Domasławia, stamtąd można już dojechać bezpieczną drogą do każdej miejscowości w naszej gminie. W międzyczasie wykonaliśmy ścieżki na odcinku Bielany Wrocławskie – Wysoka, a także w centrum gminy – Pełczyce – Kobierzyce oraz Królikowice – Kobierzyce – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

– Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy mogli komfortowo i bezpiecznie dostać się do centrum, a potem z niego wyjechać. Dlatego bardzo się cieszę, że mamy trasę, która to zapewni – tłumaczy Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Ważnym elementem inwestycji jest 25-metrowa kładka na Ślęzie, która bezpiecznie oddziela trasę pieszo-rowerową od drogi łączącej gminę Kobierzyce z Wrocławiem.

To połączenie jest o tyle ważne, że nie tylko rozmawiamy, ale już działamy, żeby powiększyć Park Kleciński. Także ta przeprawa 25-metrowa będzie bardzo ważna – tłumaczy Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Historyczny moment, nie pamiętam, kiedy ostatni raz otwieraliśmy tak wielką inwestycję. Jej przygotowanie to ogrom pracy, pozyskanie środków, wykreowanie korytarza i sprawdzenie, czy on się sprawdzi. Projektowanie, przetargi, budowa – lata pracy, dziś możemy się tylko ucieszyć – podsumowuje Daniel Chojnacki, biuro zrównoważonej mobilności UM Wrocławia.

Budowa trasy trwała 13 miesięcy, ale wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik zapowiedział kolejne rowerowe inwestycje. Między innymi ciąg rowerowy od Tyńca Małego, przez Żerniki, Krzyżowice do Małuszowa.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy