Z Wrocławia do Dubrownika w 1,5 godziny. Nowe połączenie wrocławskiego lotniska

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odbyła się inauguracja lotu z Wrocławia do Dubrownika. Jest to nowe połączenie Portu Lotniczego Wrocław, dzięki któremu ze stolicy Dolnego Śląska będziemy mogli dostać się do kultowego miasta w Chorwacji w 1,5 godziny.

Jeden z naszych kluczowych niskokosztowych przewoźników, którym jest Wizz Air, który operuje z naszego lotniska kilkanaście lat, postanowił zainwestować w rozwój swojej obecności we Wrocławiu. Trzy, a tak naprawdę cztery połączenia uruchomił w tym roku, oprócz Tirany, Rodos i Dubrownika, który startuje dzisiaj, mieliśmy również do czynienia z inauguracją połączenia do Barcelony, to się zdarzyło w połowie czerwca – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Polska to dla nas bardzo strategiczny kraj pod kątem marketingowym. Zaczęliśmy współpracę w 2004 roku. Wrocław też jest bardzo szczególny. Od 2006 roku nasze połączenia cieszą się sporym powodzeniem. Zarówno dla nas, jak i dla pasażerów dziś bardzo ważny dzień. To kolejne połączenie, z którego będziemy mogli się cieszyć – mówi Evelin Jeckel, Nettwork Officer Wizz Air.

To jest kwestia rozbudowy bazy. Wizz Air postanowił zbazować we Wrocławiu swój drugi samolot. Od dzisiaj dwa samoloty nocują we Wrocławiu, będą wykonywać po kilka połączeń dziennie. Dzięki czemu 18 kierunków, które Wizz Air uruchomił w siatce połączeń z Wrocławia, będą mogły być obsłużone tymi dwoma samolotami – mówi Dariusz Kuś.

Mimo wciąż trwającej pandemii z wrocławskiego lotniska skorzystało w tym roku już 2,3 mln osób, a do końca wakacji jest szansa na to, ze liczba ta przekroczy 2,5 mln.

Wizz Air dołożył Dubrownik do dwóch wcześniejszych połączeń do Zadaru i Splitu, które latają z Wrocławia. Mamy kilka połączeń do Grecji, mamy dużo połączeń do Włoch, Hiszpanii. One wszystkie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wyraźnie widać, że Polacy po prawie wygaśnięciu pandemii, naprawdę mają duży apetyt na latanie do ciepłych krajów, ale nie tylko – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy