Z Wrocławia na Mazury samolotem!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ze stolicy Dolnego Śląska na Warmię i Mazury, to nowe połączenie Wrocławskiego Portu Lotniczego, które właśnie rusza. Za moimi plecami rusza samolot, ale takim samolotem będzie można dostać się także na lotnisko Olsztyn. Podróż można zacząć już we wrocławskim MPK.

Port Lotniczy razem z liniami RYANAIR oferują nowe połączenie sezonowe na Warmię i Mazury, a więc podkreślając bo to wymaga podkreślenia, jeszcze nigdy mazury nie były tak blisko Dolnego Śląska. Niewiele ponad godzinę lotu i jesteśmy w krainie pięknych jezior mazurskich. To nowe połączenie będzie funkcjonowało 2 razy w tygodniu, do jesieni, do końca października – mówi Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. 

Samoloty na Warmię i Mazury będą latać w każdy poniedziałek i piątek. Podróż trwa godzinę, a nie tak jak w przypadku samochodu nawet do 6 godzin. Prezes wrocławskiego lotniska podkreśla, że jest to oferta na każdą kieszeń. 

Sprawdzając ceny biletów lotniczych na tej trasie można zauważyć oferty za kilka, kilkadziesiąt, za czterdzieści, za sześćdziesiąt złotych. Nas bardzo cieszy to, że pomimo pandemii, pomimo sytuacji w jakiej się cała branża znalazła, udało nam się wykreować w tym roku blisko 80 kierunków, z tego większość to są kierunki wakacyjne, takie na południe Europy, ale również w inne atrakcyjne miejsca w Polsce – mówi Dariusz Kuś, prezes Wrocławskiego Portu Lotniczego. 

Zanim jednak wsiądziemy do samolotu trzeba dostać się na lotnisko. Jedną z możliwości są specjalne linie MPK: 106, 129 i nocny 206. Od dzisiaj pasażerowie tych autobusów usłyszą zapowiedź tuż przed dojazdem pod terminal. 

Dobra okazja, każda podróż zaczyna się gdzie? U nas w domu, najłatwiej, najbliżej z naszego domu na pewno jest trafić na przystanek tramwajowy czy autobusowy, dlatego serdecznie zachęcamy do tego, aby rozpoczynając tę podróż na Mazury i skorzystać z MPK – podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. 

Ja tylko przypomnę, że w ubiegłym roku prezydent ogłosił Wrocławską Deklarację Turystyczną. Jednym z filarów odbudowy tej branży właśnie jest jeszcze szersza współpraca między wszystkimi instytucjami, ale także otwartość na relacje biznesowe, ale także i otwartość jeśli chodzi o nowe połączenia. Dzisiejszy dzień to wypełnienie części z tej deklaracji, mamy nowe wspaniałe połączenie, 65 minut i jesteśmy nad pięknymi Mazurami albo zaczynamy zwiedzać piękny Wrocław – podsumowuje Przemysław Gałecki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.