Z Wrocławia nad morze w nieco ponad 5 godzin. Ruszyły specjalne połączenia Kolei Dolnośląskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Z Wrocławia do Świnoujścia w nieco ponad 5 godzin, a to wszystko bezpośrednio Kolejami Dolnośląskimi. Co tydzień w sobotę przez całe wakacje Dolnoślązacy będą mogli skorzystać ze specjalnego połączenia, które zabierze ich ze stolicy Dolnego Śląska nad Bałtyk.

To drugi rok funkcjonowania połączenia z Wrocławia do Świnoujścia. Pierwsze połączenie w tym roku wyjechało w sobotę o 06:44 z Dworca Głównego. 

  • To połączenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. To jest formuła, w której ktoś może pojechać na weekend lub na cały tydzień nad polskie morze i wrócić tym samym przewoźnikiem – mówi Paweł Gancarz, marszałek województwa dolnośląskiego. 

Pociągi KD wyjeżdżają z Wrocławia w sobotę, a ze Świnoujścia wracać w niedzielę. Podróż rozkładowo trwa 5 godzin 13 minut.  

  • Dodatkowo uruchomialiśmy 15 sierpnia połączenie, które pojedzie rano i wróci wieczorem. W zeszłym roku przewieźliśmy blisko 7 tysięcy pasażerów, dlatego uznaliśmy, że jest to atrakcyjny kierunek i warto to kontynuował – dodaje Michał Rado, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. 

  • Jest to rekordowe połączenie, bo najszybsze jakie dzisiaj jest pociągiem, bo w 5 godzin 13 minut z Wrocławia możemy dojechać do pięknych kurortów zachodniego Pomorza. To ponad godzinę szybciej niż pociągami Intercity – wyjaśnia Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. 

Pociągi KD mogą zabrać na pokład 250, a przy dużym zainteresowaniu nawet 500 osób. 

  • My widzimy po aplikacji, ile mamy biletów sprzedanych. Jeśli mamy duże zainteresowanie, wówczas dokładamy skład i może jechać kolejne 250 osób. Oczywiście pociągi są klimatyzowane, mają wygodne siedzenia, więc podróż jest komfortowa i szybka – podsumowuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. 

Pierwszy pociąg został w pełni wyprzedany.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy