„Za nami duży dorobek”. Jacek Sutryk o radach osiedli i planowanych inwestycjach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jacek Sutryk wsparty przez przedstawicieli kilku rad osiedlowych z Wrocławia, omawiał plany na przyszłą kadencję związane właśnie z wrocławskimi osiedlami.

Konferencja pod ratuszem pokazywała w pierwszej kolejności zakończone osiedlowe inwestycje i projekty z dobiegającej końca kadencji prezydenta.

– Coś, z czego jesteśmy dumni to Centra Aktywności Lokalnej. Najpierw identyfikujemy różne osiedlowe zasoby, a następnie te wspólne zasoby łączymy w celu realizacji bardzo różnych potrzeb tej konkretnej wspólnoty lokalnej, tej wspólnoty osiedlowej. Takich Centrów Aktywności Lokalnej stworzyliśmy 19 – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Prezydent Sutryk zwraca uwagę na to, że to rady osiedlowe są najbliżej codziennych problemów, dlatego są ważne w komunikacji między mieszkańcami a samorządem.

– Muszą zatem w odpowiednich warunkach funkcjonować. 22 lokalizacje, w których przeprowadziliśmy remonty, adaptacje, w nich właśnie pracują nasi radni osiedlowi – dodaje prezydent.

Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu zapowiedział także plany na rozbudowę sieci bibliotek miejskich, dodając do puli 39 kolejne 7 placówek. Sam Fundusz Osiedlowy ma też zostać powiększony o 10 milionów złotych, z 30 do 40 milionów.

– Chcemy powołać, stworzyć takie osoby, które będą oficerami osiedlowymi. Chcemy, żeby taka osoba, która będzie miała współpracę z kilkoma radami osiedla, miała większy wpływ na to, jak te prace w oku projektów Funduszu Osiedlowego, ale pewnie nie tylko, będą przebiegały. Stąd nie tylko kwota, ale też techniczna realizacja tego, żeby te projekty z Funduszu Osiedlowego szły szybciej – mówi Bartłomiej Świerczewski.

Na otwarciu swojej kampanii na drugą turę wyborów kontrkandydatka Jacka Sutryka podpisała Deklarację Osiedlową postulującą m.in. zwiększenie budżetów wrocławskich osiedli i włączenie ich w ustawodawcze dyskusje w czasie sesji Rady Miejskiej.

– Pracujemy wspólnie z radami osiedla nad reformą rad osiedli, reformą statutów, wszystkich tych dokumentów, które opisują działalność rad osiedli. Mnie cechuje to, że ja chcę, żeby to wyszło właśnie oddolnie od rad osiedli. Jeżeli taki impuls, jeżeli takie oczekiwania wyjdą, zostaną uzgodnione, jest 48 rad osiedli, jeżeli to będzie oczywiście także zgodne z przepisami prawa, które regulują funkcjonowanie rad osiedli, to nie mam z tym żadnego problemu – wyjaśnia Jacek Sutryk.

Wrocławskie Forum Osiedlowe kilka dni temu oficjalnie poparło Izabelę Bodnar w walce o fotel prezydencki we Wrocławiu.

– Wrocławskie Forum Osiedlowe nie reprezentuje wszystkich osiedli wrocławskich, tylko reprezentuje jakąś część i dobrze. Mają do tego prawo i jak rozumiem, w imieniu tych osiedli wyraża także pewne poparcia polityczne. My się natomiast dzisiaj spotkaliśmy z przedstawicielami, przecież wielu rad osiedli, z którymi współpracujemy stale. Za nami bardzo duży, wspólny dorobek pracy na rzecz naszych mieszkańców i przed nami także wiele planów, które mam nadzieję, że właśnie wspólnie będziemy realizować – dodaje prezydent Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy