Zabezpiecz rower przed kradzieżą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wiosna zbliża się dużymi krokami, a pogoda coraz bardziej sprzyja rowerowym wycieczkom, dlatego wrocławscy policjanci przypominają o programie „Twój rower - twoja własność” i zachęcają do znakowania jednośladów, aby zabezpieczyć rower przed kradzieżą.

Nie słyszałem o tym, ale to ciekawa rzecz. Myślę, że to by było na pewno coś przydatnego. Zwłaszcza, że słyszałem o tym, że we Wrocławiu sporo rowerów kradną. Ja dopiero co kupiłem swój rower, więc nie chciałbym go stracić – mówi Albert Chochół, rowerzysta z Wrocławia.

Co należy zrobić, aby do takiego programu przystąpić? Po pierwsze trzeba mieć sprawny rower, który z przodu jest wyposażony w światło barwy białej pozycyjne bądź barwy żółtej selektywnej. Z tyłu taki rower powinien mieć czerwone światło odblaskowe i dodatkowo pozycyjne światło czerwone, może być migające – tłumaczy st. sierż Paweł Noga, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Oprócz tego rower powinien być wyposażony w co najmniej jeden sprawny hamulec oraz dzwonek. Jeśli posiadamy taki rower, to możemy zadzwonić na któryś z wrocławskich albo powiatowych komisariatów i umówić się z funkcjonariuszami na znakowanie roweru.

Na miejscu należy przedstawić policjantom dokument, który będzie wskazywać na to, że jesteśmy właścicielami tego roweru, musimy również wypełnić krótki formularz i na kilka minut przekazać swój jednoślad policjantowi. Funkcjonariusz nada specjalny indywidualny numer, numer ten wraz z danymi właściciela będzie wprowadzony do policyjnego systemu – dodaje st. sierż Paweł Noga

Znakowanie jest bezpłatne, ale warto przy tym zainwestować także w odpowiednie zabezpieczenie.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy