Zadbaj o bezpieczne święta Bożego Narodzenia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego w tym okresie szczególnie warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które sprawią, że będą one spokojne, radosne i zdrowe. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przypominają o kilku prostych regułach, które sprawią, że poczujemy się bezpiecznie.

Podczas świątecznych zakupów nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pilnujmy swojej torebki, portfela, gotówki, kart płatniczych czy telefonu, bo kieszonkowcy nie próżnują i tylko czekają na takie okazje. Wchodząc do sklepu nie zapominajmy także o obowiązujących obostrzeniach. Załóżmy maseczkę i zdezynfekuj ręce i cieszmy się świątecznymi zakupami – mówi sierż. Aleksandra Rodecka, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Przygotowując się do wyjazdów świątecznych zadbajmy również o nasz samochód, sprawdźmy stan ogumienia oraz czy zmieniliśmy już opony na zimowe. Zadbajmy również o poziom płynów eksploatacyjnych oraz poziom płynu do spryskiwaczy. Przed wyjazdem należy też zwrócić uwagę na stan oświetlenia. Często podróż będzie odbywała się wieczorną porą, dlatego zwróćmy uwagę czy wszystkie światła działają prawidłowo. Podczas świątecznych wyjazdów bezwzględnie stosujmy się także do przepisów ruchu drogowego. Najważniejsze są ograniczenia prędkości, ale zwracajmy również uwagę na znaki, które znajdują się przy drogach, nasze bezpieczeństwo jest tak samo ważne jak bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać trzeźwym. Połączenie kierownicy i alkoholu to bardzo zły pomysł – mówi sierż. sztab. Rafał Jarząb, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Takie wydawało by się na pierwszy rzut oka proste zasady bezpieczeństwa sprawią, że nadchodzące święta będą dla nas czasem odpoczynku i wytchnienia w gronie najbliższych.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy