Zagłosuj na film i wygraj nagrody

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W dolnośląskich miastach można było oglądać bezpłatnie pięć filmów nominowanych do nagrody publiczności LUX. W Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się debata podsumowująca pokazy zatytułowana „ O czym dziś mówi europejskie kino”.

Krytycy filmowi rozmawiali o produkcjach które biorą udział w konkursie, a są to „Alcarràs”, „Blisko”, „Błędny ognik”, „Gorące dni” oraz „W trojkącie”. Nagroda Publiczności LUX jest połączeniem dwóch konkursów: nagrody LUX – przyznawanej przez Parlament Europejski od 2007 roku oraz Nagrody Publiczności – przyznawanej przez Europejską Akademię Filmową od 1997 roku.

– To jest nagroda publiczności Lux, zwana kiedyś Nagrodą Filmową Parlamentu Europejskiego. Dzisiaj wypłynęła na szersze wody. Od trzech lat jest w innym formacie, bo nie trzy filmy, a pięć jest nominowanych – mówił Leszek Gaś, dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. 

Celem konkursu jest popularyzacja nominowanych filmów. Widzowie mają okazję obejrzeć produkcje spoza głównego nurtu kina. Wybór nie jest łatwy, ale wrocławianie mają swoich faworytów. 

-”W trójkącie” jest filmem świetnym, bardzo mi się podobał, ale jest filmem tak nagradzanym, jest tak popularny, że poszedłbym w coś bardziej niszowego, typu: „Gorące dni” lub „Błędny ognik”. 

  • Ten film o brzoskwiniach i fotowoltaice, to taki rodzinny film, który przypomina mi moje Maury. A ten dzisiejszy „Błędny Ognik” był dla mnie za mocny,
  • Ja bym wybrała ten wczorajszy film „Gorące dni”, o którym tutaj dzisiaj było niewiele. Wydaje mi się, że ten film porusza taki aspekt cech człowieka, które były, są i zawsze będą – mówili wrocławianie.

Na stronie konkursu: https://luxaward.eu/pl/ znajduje się informacja w jaki sposób można głosować na filmy konkursowe. Głosowanie trwa do 12 czerwca, nagrodzonych zostanie dziesięć osób, które wezmą udział w gali wręczenia nagrody LUX w Parlamencie Europejskim w Strasburgu i spotkają się z reżyserami nominowanych filmów. 

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy