„Zajawka na życie” – zajęcia rozwojowe dla młodzieży

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W dzisiejszych czasach młodzież coraz częściej zastanawia się nad tym, co by chciała robić w życiu i jaką ścieżkę zawodową wybrać. W odpowiedzi na zapotrzebowanie młodych osób, już po raz kolejny wystartowały warsztaty „Zajawka na życie”, które są organizowane przez fundację Veritas i które mają na celu pomóc młodym osobom poznać siebie, odkryć swoje talenty oraz zdefiniować swoją drogę życiową.

Warsztaty składają się z różnego rodzaju zajęć, które są skierowane między innymi na rozwój kompetencji miękkich, rozwój psychofizyczny oraz rozwój praktycznych umiejętności. Zajęcia prowadzone są przez zespół profesjonalistów. Są to psychologowie, animatorzy ruchu, jak również instruktorzy jogi.

To jest już II edycja warsztatów „Zajawka na życie”, która powstała w odpowiedzi na pozytywny odzew od uczestników I edycji. Usłyszeliśmy, jak ważny i potrzebny jest nasz projekt, jak zmienił naszych uczestników, otworzył ich na nowe rzeczy, otworzył ich na poznanie siebie. Udoskonaliliśmy nasz program warsztatów, dodając też spotkania z doradcą zawodowym oraz realizację wspólnego projektu społecznego, który odbędzie się już w maju. A ta edycja zakończy się wspólnym obozem integracyjnym, który odbędzie się w Starej Morawie, w jurtach „Cztery żywioły” – mówi Marta Radecka, projekt manager, fundacja Veritas.

Uczestnicy warsztatów to młodzież w wieku 15-18 lat. Zajęcia wystartowały w marcu i odbywają się co środę w Siemacha Spot Magnolia Park we Wrocławiu. W tej chwili nabór uczestników już został zamknięty, ale już można się zapisywać na kolejną edycję.

Zachęcamy do zgłoszeń do kolejnej edycji, która wystartuje wraz z rokiem szkolnym, we wrześniu. Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy: kontakt@zajawkanazycie.com. Wystarczy wysłać swoje imię, nazwisko, wiek i numer kontaktowy – mówi Marta Radecka.

Obecnie fundacja Veritas realizuje także kolejny projekt „Sounds off Veritas”, który również jest skierowany do młodzieży. Są to z kolei warsztaty muzyczne, w ramach których młodzież ma możliwość poznania procesu tworzenia muzyki od kuchni. Obejmują one zajęcia wokalno-ruchowe oraz warsztaty produkcji muzyki od podstaw.

Jest to projekt stworzony dla młodzieży w wieku 13-18 lat, łączący warsztaty muzyczne oraz kameralne koncerty, warsztaty z artystami z Wrocławia OLIĄ i Motorboats. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i piątki od 17.00 do 19.00 – mówi Piotr Michalik, projekt manager, fundacja Veritas.

Fundacja Veritas rozpoczęła swoją działalność w 2019 roku i w tym czasie zrealizowała wiele różnych projektów i akcji, które były skierowane nie tylko do młodzieży, ale też do seniorów i dzieci. Wśród nich akcja „Listy do Mikołaja”, w ramach której osoby z domów pomocy społecznej mogły dostać rzeczy, o których najbardziej marzyły, jak również akcja „Chce mi się pomagać”, gdzie wolontariusze zbierali pluszaki, które później zostały przerobione na kroplówki, a potem trafiły na szpitalne oddziały dziecięce.

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni dla człowieka, pod zrozumienie siebie, ale też wyboru własnej ścieżki życiowej i uwolnienie potencjału. Przed nami jeszcze masa innych projektów. W sierpniu mamy Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia, gdzie tak naprawdę biegacze biegną dla dzieciaków. Nasze dzieci, którym będziemy pomagać i dla których organizujemy obóz sportowy są też wolontariuszami podczas biegu. Tak że wszystko ma swój obieg. Mamy też festiwal muzyczny, a dla nas muzyka jest uzdrowieniem, pokazuje to nie tylko projekt „Sounds off Veritas”, ale właśnie festiwal „Sounds off Veritas” i zobaczymy co będzie jeszcze dalej – mówi Patrycja Witkowska, fundacja Veritas.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku fundacji Veritas. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy