Zajęcia dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku. Seniorki zachwycone zumbą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przestrzeń Trzeciego Wieku to miejsce, w którym seniorzy mogą się aktywizować w różnych obszarach. W kwietniu na seniorów, oprócz stałych cyklów, czekają także nowości. W każdą środę miesiąca odbywają się bezpłatne konsultacje cyfrowe dla seniorów. Na 23 kwietnia PTW zaplanowało kolejny koncert swingowy, 19 kwietnia ruszy zaś cykl, o który dopytywali wrocławscy seniorzy. W klubokawiarni przy Ruskiej 46a rozpocznie się Senior Party.

To będzie cykl comiesięczny, gdzie seniorzy będą mogli spotykać się i potańczyć. Jak sama nazwa wskazuje – klubokawiarnia, czyli potańczyć w stylu z ich lat, kiedy się najlepiej bawili. Tutaj też przy Senior Party, to seniorzy będą wyznaczać te trendy i to, jak ta zabawa będzie wyglądała – mówi Katarzyna Delikowska, kierowniczka Przestrzeni Trzeciego Wieku WCRS.

Przestrzeń Trzeciego Wieku oferuje również zajęcia związane z dbaniem o własne zdrowie i pierwszą pomocą. Dla seniorów dostępne są także zajęcia muzyczne, dużym zainteresowaniem cieszy się Zumba Gold.

Nasze ruchy, muzyka ABBY, a najwspanialszy to jest instruktor. Młody, ładny, do nas starszych pan seniorek tak sympatyczny, ciepły, energiczny. Ruch to jest jedno, ale popatrzeć w naszym wieku na tak sympatycznego dla nas mężczyznę, to jest naprawdę drugi lek. To jest witamina D, E, K, H – wszystkie witaminy razem tutaj są – podkreśla Ewa Hryncewicz, wrocławska seniorka.

Uśmiech na twarzy, poruszać się można, nie trzeba się stresować. Ja mówię, że jak przychodzę z zumby, to niby powinnam być zmęczona i spocona – spocona to jestem – ale zmęczona? Jestem taka zrelaksowana – dodaje Elżbieta Tomczyk, wrocławska seniorka.

Spotkania kulturalne również, z aktorami. Z Olbrychskim bym się nigdy nie widziała, a tak to mogłam go poznać i być na tym jego spotkaniu – podsumowuje Nina Wojciechowska, wrocławska seniorka.

Całym cyklem, to też jest wsparcie dla seniorów, jest wszelkiego rodzaju poradnictwo. Tutaj mamy zarówno porady prawne bezpłatne, jak i porady psychologiczne. To prowadzą dwie panie psycholog, obie są również seniorkami i to myślę spowodowało, że jest większe zainteresowanie właśnie tą formą – mówi Katarzyna Delikowska, kierowniczka Przestrzeni Trzeciego Wieku WCRS.

Szczegóły dotyczące wszystkich zajęć są dostępne na stronie seniorzy.wroclaw.pl.