Zajezdnia zaprasza na Majówkę Domówkę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jeżeli nie macie jeszcze państwo pomysłu na to, jak spędzić tegoroczną majówkę to Centrum Historii Zajezdnia ma propozycję. Majówka Domówka Bis to wydarzenie, które zostało zorganizowane przez muzeum i odbędzie się online. Do niego może dołączyć każdy, a uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Wszystko będzie odbywało się wirtualnie, niestety ze względu na pandemię, nie możemy zaprosić naszych gości do nas na tradycyjny piknik w Zajezdni. Natomiast postanowiliśmy mimo wszystko dostarczyć jakiejś zabawy, atrakcji wszystkim tym, którzy takiej rozrywki szukają – mówi Monika Petryna, Centrum Historii Zajezdnia.

Pomysł na wirtualną majówkę narodził się na początku pandemii i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne wydarzenie będzie nie mniej ciekawe.

Przygotowaliśmy ciekawostki historyczne, felietony „Wrocławskie historie”, dużo archiwalnych zdjęć z naszych zbiorów, zdjęć pokazujących jak wrocławianie w latach 60-70 tych pracowali, bo 1 maja mamy Święto Pracy, ale też jak odpoczywali, bo majówka jednak z relaksem i odpoczynkiem nam się kojarzy – opowiada Monika Petryna.

W ramach wydarzenia Zajezdnia przygotowała również historyczne ciekawostki dla najmłodszych. 

Będzie też coś dla najmłodszych, codzienne wieczorem filmowe animacje pod tytułem „Zajezdniaki, czyli co Twoje zabawki robią w ukryciu”? przedstawiające losy zajezdniaków – mówi Monika Petryna, Centrum Historii Zajezdnia.

Jednak to nie wszystko, uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w quizach i konkursie oraz zgarnąć nagrody.

W trakcie majówki będą dwa quizy wiedzy i to będzie taka zabawa, w której można będzie wziąć udział samodzielnie albo całą rodziną stanąć do rywalizacji. Oprócz tego będzie jeszcze konkurs fotograficzny, który ogłosimy 2 maja. Zadaniem konkursowym będzie wykonanie jakiegoś kreatywnego ujęcia polskiej flagi i umieszczenie tego zdjęcia konkursowego posta – dodaje Monika Petryna.

Szczegóły wyszarzenia znajdują się na stronie facebookowej Centrum Historii Zajezdnia oraz na stronie www.zajezdnia.org. Warto dodać, że od 4 maja muzeum można będzie odwiedzać stacjonarnie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy