Zakończyła się rozbudowa ośrodka szkolno-wychowawczego przy ul. Parkowej we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 we Wrocławiu został rozbudowany. Jest to miejsce do którego uczęszczają dzieci ze specjalnymi potrzebami i wymaganiami. W ramach tej inwestycji powstało nowe skrzydło, które się składa z trzech kondygnacji. W środku zostały wybudowane nowe sale lekcyjne, które zostały dostosowane do potrzeb uczniów i nauczycieli.

Symboliczne otwarcie nowego skrzydła placówki odbyło się 7 grudnia.

Powiększa nam się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 przy ul. Parkowej, który od lat wychowuje, uczy i opiekuje się dziećmi i młodzieżą o szczególnych potrzebach edukacyjnych. To wspaniały zespół, ale żeby ten zespół mógł lepiej pracować, potrzebne są odpowiednie warunki zarówno dla kadry pedagogicznej, jak i dla uczniów – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 we Wrocławiu kształci ponad 200 uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnością intelektualną. Placówka powstała ponad 60 lat temu. Z roku na rok potrzeby ośrodka powiększały się ze względu na wzrastającą liczbę uczniów, dlatego rozbudowa była konieczna.

Z myślą o uczniach rozbudowaliśmy tę szkołę, dobudowaliśmy osobne skrzydło w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Jest dźwig, czyli winda, 7 nowych sal lekcyjnych, sale świetlicowe – mówi Jacek Sutryk.

Trzy gabinety rewalidacyjne, miejsce dla wice dyrektora, gabinet dla nauczycieli, dla pomocy nauczycieli, sale do ćwiczeń fizycznych. Wszystko jest zaopatrzone w tablice interaktywne, urządzenia alarmujące w razie, gdyby dziecku coś się stało, żeby można było szybko zareagować – mówi Ewa Płaksej, dyrektor SOSW nr 10 we Wrocławiu.

W środku pojawiły się również sala do muzykoterapii, gabinet psychologa i logopedy. Nowe skrzydło powiększyło o 1/4 powierzchnię placówki. 

Pamiętajmy, że projektując tego typu obiekty musimy brać pod uwagę efekt końcowy, czyli to, jak użytkownicy będą korzystać z tej przestrzeni, kiedy ona będzie wypełniona. Z tego powodu mamy duże okna, które wpuszczają wiele światła, dodatkowe kolory, które są stonowane, ale również nawiązują charakterem do szkoły, gdzie mali, młodzi wrocławianie, i nie tylko, pobierają naukę. Dlatego musi być kolorowo i ciekawie, ale też nie męcząco. Więc projektant musiał zadbać o wszystkie te detale, które na końcu będą wpływały na jakość nauczania w placówce – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Myślę, że możemy śmiało powiedzieć, że to jest miejsce, z którego jesteśmy dumni. Dlatego, że świetnie zajmuje się naszymi dziećmi i młodzieżą o szczególnych potrzebach edukacyjnych oraz jest wizytówką miasta – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Koszt tej inwestycji to 6,6 mln zł. Powstała w rok, także tempo prac było imponujące. Dzięki temu oddaliśmy nowy obiekt do użytku uczniom, którzy już korzystają z tej przestrzeni. Ona już jest wypełniona radością, nauką, dzięki temu można szlifować swoją pasje, marzenia, talenty i po prostu uczyć się wielu rzeczy. Bo pamietajmy, że jest to specjalny ośrodek, ze specjalnymi warunkami – mówi Bartosz Nowak.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy