Zamrażarki pomogą w szczepieniach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To logistycznie ogromne przedsięwzięcie. W USK we Wrocławiu dziennie ze szczepionek na Covid- 19 do tej pory korzystało nawet 1000 osób. Walka o to, by nie zmarnować ani jednaj dawki jest bardzo ważna. Pomóc w lepszej organizacji programu szczepień mają specjalne zamrażarki, które szpital kupił ze środków miasta.

Wyglądają niepozornie, ale ich rola jest bardzo ważna. Można powiedzieć wręcz – kluczowa. Tu temperatura panuje naprawdę arktyczna – minus 70 stopni. 

 — Takie dostaliśmy, z monitorowaniem temperatury i zapisem. Jesteśmy w stanie – jak dostaniemy zamrożoną szczepionkę od Agencji, mroźny łańcuch – i ją na bieżąco rozmrażać – mówi Edwin Kuźnik, szpitalny zespół ds. szczepień na Covid-19. 

Tak było dzisiaj. Z Agencji Rezerw Materiałowych szpital dostał zamrożone szczepionki. 

— Dziś dostaliśmy zamrożone fiolki i będziemy mogli rozmrażać je wtedy, kiedy będą gotowe osoby do zaszczepienia się – mówi Monika Kowalska, rzeczniczka USK we Wrocławiu.  

— Już zaczynamy działać. Są to szczepionki na zabezpieczenie drugiej tury pacjentów z grupy 0 i DPS- ów –  mówi Patrycja Korolewicz, koordynatorka programu szczepień na Covid-19 w USK we Wrocławiu. 

Koordynacja pracy kilku zespołów pielęgniarskich, które do tej pory przez 7 dni w tygodniu,  po kilkanaście godzin dziennie szczepiły pacjentów – na razie z grupy 0 – jest ogromnie ważna. 

— Nawet 300 osób dziennie szczepimy, ale ręka nas nie boli, jesteśmy przyzwyczajone – mówi Edyta Kryś, pielęgniarka z USK we Wrocławiu. 

Lodówki prace zespołów szczepiących znacznie ułatwią. 

— Nie będzie teraz problemu z planowaniem szczepień już w poniedziałek do końca tygodnia. To dla nas przełomowa sprawa – mówi Edwin Kuźnik, szpitalny zespół ds. szczepień na Covid-19. 

— Dwie lodówki otrzymaliśmy z dotacji UM Wrocławia, dzięki przychylności prezydenta Jacka Sutryka, mogliśmy kupić dwie zamrażarki za kwotę  45 tys. zł  –  mówi Monika Kowalska, rzeczniczka USK we Wrocławiu.  

Szpitale dostają z Agencji szczepionki rozmrożone. Przechowują je w temp. od 2 do 8 stopni i muszą je zużyć w ciągu 5 dni. Teraz nie muszą się śpieszyć i martwić o to, że szczepionki się zmarnują.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy