Zanim rozpoczniesz nowy, podsumuj stary

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Postanowienia noworoczne bywają pomocne, ale zdarza się, że szybko zamieniają się w źródło frustracji. Zamiast długiej listy zmian, można wypróbować coś innego - co sprawi, że dobrze zakończymy trudny dla wszystkich 2020 rok.

– Myślę, że wiele osób zaczyna nowy rok od postanowień, ale tym razem proponuję coś innego. Podsumowanie tego roku pod kątem sukcesów. Co ważne, warto dodać do każdego sukcesu naszą cechę charakteru, która pomogła w jego osiągnięciu. Przecież nie zawsze było źle – mówi Anna Drabek, coach biznesu.

Jak podkreślają psycholodzy zbyt długa lista postanowień noworocznych często nie prowadzi do niczego dobrego. Za duże wymagania, okazują się nierealne, a nowy rok zamiast nowym otwarciem, okazuje się starym koszmarem. Lista osiągnięć ma jeszcze jeden ukryty cel.

– Wtedy budujemy swoją wartość siebie. Sukcesy budują naszą pewność, zdajemy sobie sprawę z naszych mocnych stron, to bardzo ważne – dodaje coach.

Specjaliści zaznaczają, że docenianie małych kroków, w drodze do celu ma ogromne znaczenie.

Musimy pamiętać, że każdy cel składa się z małych kroków. Pamiętajmy, że to one prowadzą do dużych osiągnięć – wyjaśnia coach.

Rok pełen wrażeń za nami, warto wyciągnąć wnioski ze wszystkich doświadczeń i pamiętać, że pandemia przeminie, ale może coś w nas zostawi.

Życzę wszystkim, żeby dobrze zakończyć ten 2020 rok. Może wyciągnąć wnioski i lekcje. No i przede wszystkim, żeby w przyszłym roku odczuć większą swobodę i wolność oraz cieszyć się nią – podsumowuje Anna Drabek.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy