Zapraszamy na Echo Dolnego Śląska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Echo Dolnego Śląska to debaty polityczne, które na naszej antenie pojawiają się raz w miesiącu. Gośćmi są przedstawiciele ugrupowań Sejmiku Wojewódzkiego. W kolejnym odcinku politycy będą debatować o przyszłości samego Sejmiku.

Na pewno możemy spodziewać się emocji, bo mamy nowy klub w Sejmiku Dolnośląskim – Bezpartyjni i Samorządowcy, który powstał po konflikcie w klubie Bezpartyjnych Samorządowców. Między innymi o tym będziemy dyskutować w trzeciej debacie Echo Dolnego Śląska. Będziemy rozmawiać o obecnej sytuacji w Sejmiku Dolnośląskim – czy dojdzie do zmiany przewodniczącego. Także o tym, kto ma dziś większość, czy już opozycja dochodzi do głosu czy PiS z Marszałkiem trzymają większość – mówi Tomasz Pajączek, prowadzący Echo Dolnego Śląska.

Gośćmi tego odcinka będą: Jacek Iwancz, Piotr Karwan, Patryk Wild i Anna Brok. Podczas debaty będą poruszane także ważne tematy dla Polski.

Bardzo ważny temat to także sprawa Rzecznika Praw Obywatelskich . Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis, który mówi o pełnieniu funkcji przez rzecznika po upływie jego kadencji, do czasu wyboru następcy jest niekonstytucyjny. Trwa więc końcowe odliczanie, kiedy Adam Bodnar przestanie pełnić tę funkcję. Będziemy rozmawiać o tym, co dalej, czy to koniec niezależnego RPO, kto zostanie kolejnym i w jaki sposób zostanie wybrany – podsumowuje Tomasz Pajączek, prowadzący Echo Dolnego Śląska.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy